Niemcy ponownie wybiorą swojego reprezentanta przez preselekcje! Czy ponownie będą się cieszyć z wysokiego miejsca na Eurowizji?

Niemiecki nadawca NDR ogłosił, że finał niemieckich preselekcji Unser Lied für Israel odbędzie się 22 lutego. Eliminacje będą miały formę podobną do zeszłorocznych. Spośród siedmiorga uczestników międzynarodowe jury, eurowizyjny panel 100 osób wyłonionych przez social media, który ma na celu oddanie gustu szerszej publiczności oraz widzowie wybiorą reprezentanta kraju w 64. Konkursie Piosenki Eurowizji, który w maju odbędzie się w Tel Awiwie. Do NDR wpłynęło 965 zgłoszeń, z czego do dalszych rozważań nad ich udziałem w Unser Lied zakwalifikowało się 198. Potencjalnymi reprezentantami Niemiec są jednak:

  • Aly Ryan – “Wear Your Love” (autorzy: Aly Ryan, Michelle Leonard, Thomas Stengaard, Tamara Olorga)
  • BB Thomaz – “Demons” (autorzy: BB Thomaz, Andrew Tyler, Ricardo Bettiol, Tim Schou)
  • Gregor Hägele – “Let Me Go” (autorzy: Gregor Hägele, Jonas Shandel, David Jürgens, Tamara Olorga)
  • Lilly Among Clouds – “Surprise” (autorzy: Elisabeth Brüchner, Udo Rinklin)
  • Linus Bruhn – “Our City” (autorzy: Linus Bruhn, Dave Roth, Pat Benzner, Serhat Sakin, Simon Reichardt, Gianna Roth)
  • Makeda – “The Day I Loved You Most” (autorzy: Makeda, Tim Uhlenbrock, Kelvin Jones, Kristine Bogan)
  • Sisters  – “Sister” (autorzy: Laurell Barker, Marine Kaltenbacher, Tom Oehler, Thomas Stengaard)

Konkurs preselekcyjny odbędzie się w Berlinie, a jego gospodyniami będą Barbara Schöneberger i Linda Zervakis.

Niemcy zadebiutowały na Eurowizji w jej pierwszej edycji w 1956 roku i od tamtej pory wzięły udział we wszystkich edycjach oprócz 41. Konkursu w 1996 roku. Pierwsze zwycięstwo przyniosła im w 1982 roku Nicole z utworem “Ein bißchen Frieden”, a kolejne Lena z “Satellite” w 2010 roku. W Lizbonie Niemcy reprezentował Michael Schulte z balladą “You let me walk alone”. Jury przyznało mu 204 punkty (4. miejsce), a widzowie 136 punktów (6. miejsce). Suma 340 punktów postawiła go na 4. miejscu, najlepszym dla Niemiec od 2010 roku.

Komentarze z Facebooka