Eurowizja to nie tylko występy państw walczących o wygraną. W tym największym muzycznym konkursie występują też gwiazdy, które mają szansę zaprezentować się wielką publicznością i możliwość zdobycia nowych fanów! Kto może wystąpić w Tel-Awiwie?

Podczas ubiegłorocznej Eurowizji, która odbyła się w Lizbonie, oprócz zwycięzcy poprzedniego konkursu (co jest już tradycją) – Salvadora Sobrala, Portugalia zaprezentowała swoje gwiazdy – Anę Mourę i Marizę. Kraj przedstawił nam muzykę, która wiąże się z ich kulturą i językiem.

A czego możemy spodziewać się w tym roku? Z pewnością na eurowizyjną scenę wróci triumfatorka Konkursu Piosenki Eurowizji 2018 – Natta. Tak jak było w poprzednich latach, bardzo prawdopodobne jest, że otworzy pierwszy półfinał, a zarazem cały konkurs zwycięską piosenką “Toy”. Wśród potencjalnych, a zarazem najbardziej możliwych artystów jest Dana International, która wygrała Eurowizję dla Izraela w 1998 roku. Coraz częściej mówi się też o występie Omera Adama – twórcy hitowej piosenki “Tel Aviv”, która zdobyła prawie 20 milionów wyświetleń na portalu YouTube, a także stała się nieoficjalnym hymnem tegorocznego miasta-gospodarza.

Jak donosi program Chay balaylah, izraelski nadawca KAN chce zaprosić do występu na Konkursie Piosenki Eurowizji 2019 międzynarodową gwiazdę. Wśród artystów rozważanych przez izraelskie media są Elton John i Coldplay.
Nie był by to pierwszy raz, kiedy światowa gwiazda pojawia się z występem na Eurowizji. W 2016 roku w Sztokholmie wystąpił Justin Timberlake.

Kogo chcielibyście zobaczyć na Eurowizji 2019 w Tel-Awiwie?

 

Komentarze z Facebooka