Silvàn Areg jest francuskim piosenkarzem. W tym roku powalczy o reprezentowanie Trójkolorowych w Tel-Avivie, bowiem bierze on udział w preselekcjach do Konkursu Piosenki Eurowizji Destination Eurovision. Rozmawialiśmy z artystą między innymi o jego piosence, nadchodzącym albumie i innych utworach z preselekcji. Zapraszamy Was do przeczytania naszego wywiadu!

PFE: Co chcesz zawrzeć w utworze Le petit Nicolas? Jakie przesłanie ma ta piosenka?
Silvàn: Le petit Nicolas jest pozytywnym utworem, który zachęca nas do opuszczenia naszej strefy komfortu. Przekazuje on pozytywną energię, abyśmy mogli przezwyciężyć samych siebie słuchając naszego małego wewnętrznego głosu. Bez względu na to, co ludzie mówią Le petit Nicolas popycha nas do harmonii z tym, kim naprawdę jesteśmy, skłania nas do realizacji “naszej legendy” 🙂

PFE: Czy Le petit Nicolas powstało specjalnie z myślą o Eurowizji?
Silvàn: Nie, to utwór, który już istniał, ale idealnie nadaje się do konkursu. Opowiada historię małego chłopca, który opuszcza swoją wioskę, aby podbić świat. Porównanie z konkursem jest tutaj bardzo zabawne. Ta piosenka brzmi jak “tradycyjna francuska piosenka” z motywem uniwersalnej auto-transcendencji, która może wpływać na ludzi ze wszystkich krajów.

PFE: Wiemy, że planujesz wydać album w 2019 roku. Jaki gatunek muzyki znajdzie się na tym krążku? Może nieco folkowe utworu podobne do twojej konkursowej piosenki?
Silvàn: Album będzie mieszanką tradycji i nowoczesności. Jestem na rozdrożu wielu wpływów i chciałbym, żeby to ukazało się na albumie. Przesłanie będzie bardzo ważne, chciałbym przede wszystkim stworzyć “ludzki album”, który przemówi do największej liczby osób.

PFE: Swoje zgłoszenie do preselekcji wysłałeś samodzielnie czy może ktoś doradził ci, aby to zrobić?
Silvàn: Mój udział w konkursie jest darem od losu 🙂 Nie planowałem uczestnictwa ani wysyłania dema. Jedna z osób  zaangażowanych w preselekcje zauważyła ten utwór i po pewnym czasie, skontaktowano się ze mną. To wspaniała przygoda i świetna okazja, aby poznać mój muzyczny świat.

PFE: Czy masz już pomysł jak może wyglądać twój występ w preselekcjach?
Silvàn: Mam jakiś pomysł z tyłu głowy i liczę na to, że zaskoczę widzów moją interpretacją. Jestem trochę “petit poucet” przed show, ale zrobię wszystko, żeby zadowolić widownię i samego siebie.

PFE: Niektórzy porównują Cię do IGITA, który uczestniczył w preselekcjach rok temu z utworem Lisboa Jerusalem. Jak reagujesz na to porównanie? Czy faktycznie zauważasz podobieństwa?
Silvàn: To bardzo pochlebne porównanie i myślę, że to może być ukazane z tej strony: piosenkarz z przekazem.

PFE: Jak oceniasz poziom tegorocznych preselekcji? Może masz swoich fawortów?
Silvàn: Poziom w tym roku jest bardzo wysoki z wieloma nowymi talentami. Naprawdę lubię piosenkę Floriny (In The Shadow) i Doutsona (Sois un bon fils), ale to trochę normalne, ponieważ brałem udział w jej pisaniu 🙂 Moim faworytem w tym konkursie konkursu jest Le Petit Nicolas😂 i zrobię wszystko, aby piosenka ta zaszła tak daleko, jak to możliwe.

PFE: Oglądałeś zeszłoroczną Eurowizję? Jeśli tak, to kto był Twoim faworytem? Jak oceniasz występ swoich rodaków?
Silvàn: W ubiegłym roku bardzo podobał mi się utwór Madame Monsieur. Niestety, nie mogłem śledzić wielkiego finału, ale to, co rzuca mi się w oczy, gdy oglądam to show, to radość, braterstwo między różnymi krajami. Konkurs ten jest świetną okazją do zbliżenia ludzi i krajów poprzez uczynienie pokoju priorytetem.

Jeszcze raz chcemy podziękować Silvànowi za ten wywiad. Powodzenia w Destination Eurovision!

 

 

Komentarze z Facebooka