1 stycznia w Izraelu zakończył się pierwszy etap eliminacji do konkursu Eurowizji, który odbędzie się w maju w Tel Awiwie. Ze 105 uczestników wybrano 67. Aby przejść do tego etapu musieli otrzymać od jury i widzów minimum 70% punktów. Jeden z uczestników – Elkana Marziano, któremu udało się przejść dalej, zrezygnował z konkursu. Ogłosił to 2 stycznia wyjaśniając, że udział w programie powodował konflikty z innymi zobowiązaniami i nie sądził, że będzie zajmować to tyle czasu. Elkana był jednym z faworytów do wygrania całego konkursu. Wcześniej wygrał trzecią edycję The Voice of Israel i prowadzi obecnie udaną karierę w przemyśle muzycznym w swoim kraju.

   7 stycznia rozpoczął się kolejny etap eliminacji. Głosowali wyłącznie członkowie jury. Żeby przejść dalej wokalista musiał otrzymać minimum 3 głosy (na 5 możliwych). Tego dnia w programie wzięło udział 9 artystów. 5 z nich otrzymało dostateczną ilość głosów, żeby przejść dalej. Byli to:

Maya Buskila – 100% głosów

Lior Chen – 80% głosów

Shefita – 80% głosów

Tay – 80% głosów

Osher Biton – 80% głosów

   Kolejne show odbyło się 8 stycznia w środę. Także tutaj 5 artystów przeszło dalej, a 8 osób zostało wyeliminowanych. Wokaliści, którzy przeszli to:

Daniel Barzilai – 100% głosów

Shalva Band – 100% głosów

Clara Sabag – 80% głosów

Noar Cohen – 80% głosów

Na’ama Gali Cohen – 60% głosów

   9 stycznia ponownie wybrano 5 artystów, a wyeliminowano 4. Dalej przeszli:

Ofri Kalfon – 100% głosów

Wanna Wanna – 100% głosów

Shahaf – 80% głosów

Liat Eliyahu – 80% głosów

Kobi Marimi – 80% głosów

   Następnego dnia programu odpadły aż 32 osoby, jednak większości występów nie pokazano w telewizji. 5 artystów, którym udało się uzyskać dostateczną ilość głosów to:

Nitai Twito – 100% głosów

Nave Madmon – 100 głosów

Daniel Mazuz – 80% głosów

Avraham de Carvalho – 80% głosów

Ketreyah – 60% głosów

   Do następnego etapu przeszło łączne 20 osób. Następne odcinki odbędą się 13, 14 i 15 stycznia. Będzie to tzw. etap pojedynków. Uczestnik z wyższym wynikiem przejdzie dalej. Jury spośród 10 przegranych ocali jeszcze 2 wokalistów. Do kolejnej części przejdzie więc 12 rywali.

Komentarze z Facebooka