Brytyjski nadawca BBC ogłosił, że preselekcje Eurovision: You Decide, które wyłonią reprezentanta Wielkiej Brytanii w Tel Awiwie, odbędą się w piątek 8 lutego. Na antenie BBC TWO i w internecie koncert będzie można obejrzeć o 20.30 czasu polskiego. Miejscem konkursu będzie studio Media City UK w Salford. Poprowadzą go, tak samo jak w zeszłym roku, Mel Giedroyc i Måns Zelmerlöw. Nie wiadomo, kto wystąpi gościnnie. W 2018 roku widzów zauroczył ABBA Medley w wykonaniu Månsa Zelmerlöwa i Lucie Jones. Wystąpili na tej samej scenie, na której ABBA wygrała 19. Konkurs Piosenki Eurowizji w Brighton w 1974 roku.

BBC ogłosiło uprzednio, że został zmieniony format preselekcji. Wezmą w nich udział trzy propozycje (dwie z nich zostały już wybrane przez BBC): każda wykonana będzie przez dwóch różnych artystów w dwóch kompletnie odmiennych aranżacjach. Wystąpi zatem sześcioro artystów podzielonych na trzy walczące ze sobą duety. Z każdego duetu do drugiej rundy awansuje lepszy wykonawca, a spośród trójki ścisłych finalistów wyłoniony zostanie zwycięzca. Głosować będą panel celebrytów i telewidzowie.

Bilety można zarezerwować tutaj!

Eurovision: You Decide po raz pierwszy odbyło się w 2016 roku. Trzy dotychczasowe edycje polegały na wyborze zwycięzcy spośród sześciu różnych kandydatów. W 2016 roku Brytyjczycy wybrali piosenkę “You’re not alone”, którą w Sztokholmie zaśpiewali Joe & Jake, plasując się na 24. miejscu. Do Kijowa w brytyjskich barwach pojechała Lucie Jones z balladą “Never give up on you”, z którą zajęła 15. miejsce, najlepsze dla Wielkiej Brytanii od 2011 roku. W Lizbonie Brytyjczyków reprezentowała SuRie z piosenką “Storm”. W czasie jej występu na scenę wbiegł intruz. Pomimo incydentu, SuRie brawurowo dokończyła występ, lecz nie pomogło to w osiągnięciu sukcesu. Wielka Brytania otrzymała od jurorów 23 punkty (23. miejsce), a od widzów – 25 punktów (20. miejsce). Suma 48 punktów dała SuRie 24. miejsce. 

Czego spodziewacie się po Eurovision: You Decide 2019? Czy Wielkiej Brytanii uda się osiągnąć tak długo wyczekiwany sukces?

źródła: facebook.com/BBC Eurovision, bbc.co.uk/eurovision, eurovoix.com

Komentarze z Facebooka