Znamy kolejną artystkę, która może powalczyć o zwycięstwo w tegorocznej Eurowizji! Czy Katerine Duska wystąpi w barwach Grecji?

Dimitris Papadimitriou, szef greckiej delegacji eurowizyjnej, poinformował, że rola reprezentantki Grecji na 64. Konkursie Piosenki Eurowizji została zaproponowana wokalistce Katerine Duska. Z kolei Yiannis Poulopoulos, podczas jednego ze swoich wystąpień w telewizji STAR wyjawił, że artyska rzekomo przyjęła złożoną jej propozycję, a piosenka, z którą wystąpi w Izraelu, jest w trakcie tworzenia.

Za wybór eurowizyjnego reprezentanta tego kraju odpowiedzialna jest sześcioosobowa komisja:

  1. Dimitri Papadimitriou – przewodniczący komisji, kompozytor
  2. Adam Petros – producent muzyczny
  3. Fotis Apergi – dziennikarz
  4. Gianni Petridi – producent muzyczny
  5. Maria Koufpoulou – Dyrektorka Międzynarodowych Relacji ERT
  6. Sofia Iordanidou – Dyrektorka Spraw Zewnętrznych ERT

Kim jest Katerine Duska?

Katerine Duska jest piosenkarką i autorką tekstów. Urodziła się w kanadyjskim Montrealu, jednak jako nastolatka przeprowadziła się do stolicy Grecji – Aten, gdzie skończyła studia na tamtejszym uniwersytecie. Swoją muzyczną karierę rozpoczęła w 2013 roku, kiedy ukazał się jej debiutancki utwór One In A Million, natomiast dwa lata później artystka wydała pierwszy album. Zdobyła wielu fanów, przez których porównywana jest do takich gwiazd jak Amy Winehouse czy Jessie Ware.

 

Komentarze z Facebooka