Głośnym tematem w Holandii jest aktualnie wybór reprezentanta kraju na Eurowizję 2019, która odbędzie się w Tel Awiwie. Nie pojawiły się jeszcze żadne oficjalne dane, które mogłyby wskazać potencjalnego reprezentanta Holandii. Rozmowy z kolejnymi artystami trwają, a czas ucieka!

W piątkowym talk show JINEK gośćmi byli Gerard Joling, który reprezentował Holandię w Dublinie w 1988 roku (zajął 9. miejsce) oraz Trijntje Oosterhuis, reprezentantka swojego kraju w Wiedniu w 2015 roku. W dyskusji z prowadzącą Evą Jinek odnieśli się do swoich eurowizyjnych wspomnień, lecz także przedstawili swoich kandydatów do reprezentowania Królestwa Niderlandów na Eurowizji. Wskazane zostały oczywiście: Caro Emerald i Glennis Grace, która zasłynęła niedawno udziałem w amerykańskim Mam Talent, lecz wcześniej reprezentowała już Holandię na Eurowizji. Z piosenką “My Impossible Dream” nie awansowała do finału w 50. Konkursie Piosenki Eurowizji w 2005 roku. Niestety, zawiedziona porażką Grace uznała, że udział w Eurowizji był jednorazową przygodą. Brzmi znajomo? Margaret, patrzymy na Ciebie!

Bardzo możliwe, że Holandia najpierw wybierze swoją konkursową piosenkę, a dopiero później dopasuje do niej artystę. Joling zaproponował powrót do organizacji krajowych eliminacji, w których naród wybrałby reprezentanta. Oosterhuis dodała, że nie chodzi o piękną piosenką, czy bycie dobrym artystą, a o “występ, show i szaleństwo wokół nich”. Powiedziała też, że gdyby to jej przyszło reprezentować ponownie Holandię, poszłaby w kompletnie innym kierunku. Stwierdziła, że w 2015 roku nie mogła się skupić, gdyż dopiero co dowiedziała się, że jest w ciąży. Przypomnijmy, że z piosenką “Walk along” nie awansowała do finału. Pomimo dużego wsparcia jury (5. miejsce!), zdobyła niewielkie poparcie europejskich telewidzów i ostatecznie zajęła w półfinale dopiero 14. miejsce.

Choć członkowie komisji czuwającej nad holenderską reprezentacją na Eurowizji obiecali więcej informacji po Nowym Roku, nie widać na razie żadnych konkretów. Pozostaje nam czekać. Warto podkreślić, że zainteresowanie udziałem w Eurowizji wyraził znany zespół Within Temptation. Fani sugerują wysłanie do Tel Awiwiu Ilse DeLange – partnerkę Waylona z The Common Linnets. Zajęli razem 2. miejsce na Eurowizji 2014, a w Lizbonie to właśnie Waylon powrócił, by reprezentować Holandię. Z piosenką “Outlaw in ’em” zdobył od jury 89 punktów (13. miejsce), a od widzów 32 punkty (19. miejsce). Suma 121 punktów postawiła Holandię na 18. miejscu. Do tej pory Holendrzy wygrali Eurowizję czterokrotnie, po raz ostatni w 1975 roku.

Kto Waszym zdaniem powinien reprezentować Holandię w Tel Awiwie? Czy liczycie na czyjś powrót? Które holenderskie występy lubicie najbardziej?

ŹRÓDŁO: wiwibloggs.com

Komentarze z Facebooka