Sergey Lazarev reprezentował Rosję w Konkursie Piosenki Eurowizji 2016 z utworem “You Are The Only One”, zajmując ostatecznie trzecie miejsce w finale.

Rosyjskie media donoszą, iż Sergey ma ponownie wystąpić w barwach kraju na tegorocznym ESC w Tel Awiwie. Na izraelskiej scenie ma ponoć zaprezentować dzieło autorstwa Philipa Kirkorova i Dimitrisa Kontopulusa, wyprodukowane natomiast przez Iliasa Kokotosa. Za staging odpowiedzialny ma być Fokas Evangelinos.

Nieznany jest tytuł utworu, z którym Sergey miałby wystąpić, jednakże ma to być “potężna ballada – coś wielkiego i epickiego”, do nagrania której zaangażowano cały skład orkiestry symfonicznej. Gotowa ma być już także sama muzyczna kompozycja. Tekst natomiast wciąż jest w fazie tworzenia i trwają dyskusje nad wyborem jego najlepszej wersji.

Rosyjski nadawca VGTRK nie ogłosił jednak oficjalnie, kto będzie wybranym wewnętrznie reprezentantem Rosji na Eurowizji 2019 w Tel Awiwie. Decyzja ma być podana do wiadomości publicznej pod koniec stycznia. Prawdopodobnie wtedy też nastąpi oficjalna premiera rosyjskiego eurowizyjnego utworu lub poznamy go kilka dni później.


Źródło: mk.ru

Komentarze z Facebooka