#PoEurowizji to nasza najnowsza seria artykułów, w której przedstawimy Wam jak potoczyła się kariera artystów po ich udziale w Konkursie Piosenki Eurowizji. Czy odnieśli sukces, stali się gwiazdami, a może ich kariera się zakończyła? Zapraszamy do czytania i komentowania!

Do trzech razy sztuka – takie motto przyświeca eurowizyjnym zmaganiom Kasi Moś. Urodziła się w 1987 roku w Rudzie Śląskiej i już w wieku niespełna 19 lat spróbowała swoich sił w Piosence dla Europy 2006. Z propozycją “I wanna know” zajęła 10. miejsce na 15 uczestników konkursu. Do stawki polskich preselekcji do Eurowizji powróciła dziesięć lat później. Kompozycja “Addiction” zdobyła 3,39% głosów i zajęła 6. miejsce na 9 uczestników. Wcześniej w programie Must Be The Music zajęła 3. miejsce. Sukces w polskich preselekcjach przyszedł dopiero w 2017 roku. Choć Kasia Moś nie planowała startu w Krajowych Eliminacjach do Eurowizji 2017, spontanicznie zgłoszona piosenka “Flashlight” zajęła 1. miejsce w konkursie, przy jednogłośnym poparciu jury i 2. miejscu w głosowaniu publiki. Reprezentując Polskę, Kasia Moś promowała swój utwór na licznych pre-party, aż w końcu stanęła na scenie w Kijowie. Z 9. miejsca w półfinale awansowała do Wielkiego Finału, w którym z sumą 64 punktów uplasowała się na 22. miejscu. Jak potoczyła się jej dalsza kariera?

Tuż po powrocie z Eurowizji, Kasia Moś rozpoczęła przygotowania do koncertu w warszawskim klubie „Progresja”, który był przedsmakiem nowej płyty. Przed koncertem pojawiła się jednak na Festiwalu Kultury Popularnej DwuTakt w Toruniu. W czerwcu zaśpiewała na gali “Serce dla zwierząt”, a lipcu ponownie okazała swoje oddanie wobec zwierząt, wzruszając fanów wykupieniem byka imieniem Diego z gospodarstwa, z którego mógłby trafić do rzeźni. Pod koniec sierpnia wraz z bratem Mateuszem nagrała cover utworu “Jej portret” Bogusława Meca.

Jesienią Kasia Moś wystąpiła w ósmej edycji programu Twoja Twarz Brzmi Znajomo. Wystąpiła kolejno jako: Kayah, Miodu, Katy Perry, Kasia Stankiewicz, Sarah Brightman, Michael Jackson, Alicia Keys, David Lee Roth i Dani Klein z zespołu Vaya Con Dios. Wygrała siódmy odcinek show, wcielając się w Alicię Keys z piosenką “Fallin'”. Wygraną w postaci 10 tysięcy złotych przekazała Straży dla Zwierząt w Polsce. Ostatecznie zajęła 5. miejsce w programie, a do awansu do finałowej czwórki zabrakło jej zaledwie 4 punktów.

We wrześniu została ogłoszona ambasadorką akcji “Zerwijmy Łańcuchy”. Na swoim Instagramie apelowała:

“Moi kochani, w tym roku zostałam ambasadorką jednej z ważniejszych dla mnie akcji – “Zerwijmy Łańcuchy” . Od lat walczę z tym okropnym, nieludzkim , a co gorsze nazywanym przez niektórych naszą polską “tradycją” procederem. Ja mam inne tradycje, z czego innego jestem dumna. Czas skończyć z tym zacofaniem, mamy XXI wiek- wake up!!!!!! Zaprotestujmy przeciwko trzymaniu psów na łańcuchach!!!”

17 października wystąpiła jako support Imany w Tauron Arenie w Krakowie. Następnie pojawiła się w Krynicy Zdroju na 28. gali konkursu Miss Polski. Z kolei 9 grudnia w Katowicach zagrała koncert wraz z: AUKSO, Józefem Skrzekiem, Kubą Badachem i Normą John – fińskim duetem poznanym w czasie Eurowizji. Jeszcze w grudniu zapowiedziała swój udział w trasie “Tribute To”, w której artyści złożyli hołd zmarłym już legendom światowej muzyki. Swoim talentem pochwaliła się również w bożonarodzeniowym koncercie w katedrze w Pelplinie i w czasie Sylwestra na krakowskim Rynku. Pojawiła się także na 12 koncertach z serii “Betlejem w Polsce” oraz na koncercie Panny Sprawiedliwe Wśród Narodów Świata – inspirowanym losami kobiet w czasie II wojny światowej. Nie mogło jej także zabraknąć w Krajowych Eliminacjach do Eurowizji 2018, w czasie których zasiadła w jury. Swoją notę 12 punktów przyznała zespołowi Happy Prince. 10 kwietnia miała miejsce premiera utworu “Dziś nie ma takiej wiosny”, który nagrała wraz z AUKSO.

Również w kwietniu ruszyły prace nad klipem do piosenki “Wild eyes” nagranej wraz z Normą John. Teledysk miał premierę 29 maja, a następnie reprezentował Polskę w konkursie OGAE Video Contest 2018, zajmując 2. miejsce.

W czerwcu Kasia Moś wystąpiła na 55. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Zaśpiewała tam utwór “Królowa łez” Agnieszki Chylińskiej.

Na początku sierpnia Kasia Moś spotkała się ze swoimi fanami w Warszawie, gdzie nasi redaktorzy mieli przyjemność przeprowadzić z nią krótki wywiad! Zapraszamy do przeczytania go TUTAJ!

3 października Kasia Moś opublikowała teledysk to piosenki “Przecież”, a w listopadzie wystąpiła na Koncercie Niepodległościowym na Stadionie Narodowym w Warszawie. W Boże Narodzenie 2018 roku wystąpiła w koncercie telewizyjnej “dwójki”. Niedawno wsparła akcję #artyściprzeciwnienawiści zainicjowaną przez Dodę.

Jak widać, Kasia Moś jest kimś więcej niż dziewczyną z reklamy i reprezentantką Polski na Eurowizji. Swoją pozytywną energią czaruje coraz więcej fanów, a jej cudowne podejście do zwierząt wzbudza podziw i wzruszenie! Co Wy sądzicie o Kasi Moś? Czy śledzicie jej karierę? Jakie piosenki lubicie najbardziej i czy chcielibyście jej powrotu na Eurowizję? Podzielcie się z nami w komentarzach!

Komentarze z Facebooka