Już niespełna miesiąc pozostał do finału niemieckich preselekcji do Konkursu Piosenki Eurowizji – Unser Lied für Israel. 22 lutego siedmioro wykonawców zmierzy się ze sobą o bilet do Tel Awiwu. Pojawiły się już informacje dotyczące przebiegu koncertu – kto go poprowadzi, a kto wystąpi gościnnie?

Unser Lied für Israel 2019 odbędzie się w czwartek 22 lutego w Berlinie. Konkurs poprowadzą: Barbara Schöneberger (którą fani Eurowizji mogą znać z ogłaszania wyników niemieckiego głosowania od 2015 roku i prowadzenia Unser Lied już wcześniej) oraz Linda Zervakis. W preselekcjach udział biorą:

  • Aly Ryan – “Wear Your Love”
  • BB Thomaz – “Demons”
  • Gregor Hägele – “Let Me Go”
  • Lilly Among Clouds – “Surprise”
  • Linus Bruhn – “Our City”
  • Makeda – “The Day I Loved You Most”
  • Sisters – “Sister”

Nadawca NDR ogłosił już jakiś czas temu, że gośćmi specjalnymi będą zespół Revolverheld oraz Udo Lindenberg. Nie może zabraknąć także Michaela Schulte, który reprezentował Niemcy rok temu. Wczoraj niemieckie media poinformowały, że na scenie Unser Lied pojawi się także Lena Meyer-Landrut – zwyciężczyni Eurowizji 2010 z piosenką “Satellite” i reprezentantka Niemiec rok później z “Taken by a stranger” (10. miejsce). Oprócz swojej zwycięskiej eurowizyjnej piosenki, Lena wykona także piosenkę ze swojego nowego albumu.

Zwycięzcę Unser Lied 2019 wyłonią: międzynarodowe jury, 100-osobowy “Eurovision Panel” i widzowie. Niemcy Zachodnie zadebiutowały na Eurowizji w jej pierwszej edycji w 1956 roku, a po raz pierwszy wygrały ją w 1982 roku za sprawą Nicole i jej ballady “Ein bißchen Frieden”. Po zjednoczeniu kraju na zwycięstwo trzeba było czekać aż 20 lat. W 2010 Lena wygrała 55. Konkurs Piosenki Eurowizji z utworem “Satellite”. Po serii wyników na spodzie eurowizyjnej tabeli, Niemcy zreformowali format preselekcji. Zmienione Unser Lied w 2018 roku wygrał Michael Schulte z utworem “You let me walk alone”. Jury przyznało mu 204 punkty (4. miejsce), a widzowie 136 punktów (6. miejsce). Suma 340 punktów postawiła go na 4. miejscu, najlepszym dla Niemiec od 2010 roku.

Co sądzicie o niemieckich preselekcjach? Czy zamierzacie je oglądać?

źródło: esctoday.com

Komentarze z Facebooka