Obok Finlandii swoje karty odkryła dziś także 🇦🇹Austria. Na antenie porannej audycji radiowej Ö3 dziennikarz Eberhard Forcher, który w ostatnich latach uczestniczył w procesie wewnętrznego wyboru austriackich reprezentantów, wyjawił, kto pojedzie w barwach kraju do Tel Awiwu.

W 64. Konkursie Piosenki Eurowizji Austrię reprezentowała będzie PÆNDA. Nie jest ona szerzej znana opinii publicznej, podobnie jak poprzedni reprezentanci Austrii w konkursie. Tytuł jej eurowizyjnej piosenki brzmi “Limits” – zostanie ona opublikowana w najbliższych tygodniach. Czego możemy się spodziewać? Twórczość młodej wokalistki opiera się na muzyce popowej i elektronicznej. Zatem Austria ponownie stawia na świeżość i nowoczesność.

Austria zadebiutowała na Eurowizji w 1957 roku i przez niemal sześćdziesiąt lat swoich startów tylko jeden raz stanęła na podium, wygrywając 11. Konkurs Piosenki Eurowizji w 1966 roku. Sukces dosięgnął kraj za sprawą fenomenalnej Conchity Wurst z utworem “Rise Like A Phoenix”, z którą wygrała ona Eurowizję 2014. Kolejni reprezentanci kraju z różnymi wynikami znajdowali się w Wielkim Finale. Lizbona również przyniosła Austriakom sukces – Cesar Sampson z piosenką “Nobody but you” zwyciężył w głosowaniu jury z sumą 271 punktów. Niestety, widzowie przyznali mu zaledwie 71 punktów, czyli 13. miejsce. Suma 342 punktów postawiła go na 3. miejscu. 

Jak myślicie? Czy Austria ponownie zaskoczy na Eurowizji i zajmie bardzo wysokie miejsce? Podzielcie się swoimi oczekiwaniami wobec jej reprezentantki!

Komentarze z Facebooka