Eurowizja 2019 zbliża się wielkimi krokami. Jak zatem wygląda sprawa z naszym reprezentantem? Znamy kolejnych wokalistów, którzy zgłosili swoje utwory do zamkniętych preselekcji, które kończą się już jutro – 05.02.2019! Zaś jak jest napisane w regulaminie krajowych eliminacji: “TVP S.A. ogłosi wykonawcę i utwór reprezentujący Telewizję Polska S.A. na 64. Konkursie Piosenki Eurowizji Tel Aviv 2019 do dnia 8 lutego 2019 r. na stronach internetowych: www.tvp.pl.”

We wcześniejszym artykule poinformowaliśmy o tym, kto do tamtej chwili ogłosił swoje zgłoszenie. Była to między innymi Clödie, czy Isabell Otrębus. Kliknij w link poniżej, aby przejść do lektury, o której jest mowa powyżej:

Isabell Otrębus i Clödie po raz kolejny zgłoszą się do Eurowizji?

 

Carpe Diem

Jak czytamy pod teledyskiem – utwór „Higher Aims” („Wyższe Cele”) grupy Carpe Diem to mocny, melodyjny i niezwykle energetyczny kawałek wykorzystany na ścieżce dźwiękowej brytyjskiego filmu Michaela Morrisa „MERCS. Moonsamy”. Jednocześnie utwór ten jest propozycją zespołu na konkurs Eurowizji. 

 

Martino & Alan Cyprysiak

Martino w swojej karierze występował na większości najważniejszych scen w Polsce, a także w Hiszpanii, we Włoszech, Austrii i w innych krajach. Wokalistą został Alan Cyprysiak, o którym mieliśmy przyjemność pisać już w zeszłym roku, kiedy to również wysłał swoje zgłoszenie do polskich selekcji.

 

Kamil Krupicz

Tekst do poniższego utworu napisała Carmell, która wzięła udział w Krajowych Eliminacjach 2017 z utworem “Faces”. Wówczas jej wykon został oceniony najwyżej przez telewidzów, ale niestety nie dało to wokalistce biletu do Kijowa. Muzyką zajął się Kamil Krupicz, Carmell oraz Marcin Kuczewski, a nagraniem Chris Aiken.

 

Mentunes

Mentunes to projekt muzyczny dwóch muzyków: Arkadiusza Matuszaka oraz Mariusza Menesa. Obaj postanowili założyć zespół o tejże nazwie. Jest to pierwsza ich wspólna propozycja, która to również została zgłosozna do krajowych eliminacji.

 

Zee Krayski & Emi Majcherczyk

Zee Krayski jest brytyjskim wokalistą polskiego pochodzenia, a Emilia Majcherczyk, znana jako Emi stycznosć z muzyką miała od zawsze. Już jako pięciolatka stojąc przed lustrem śpiewała razem z Brianem Johnsonem z AC/DC.

 

PachYa

PachYa to polska piosenkarka, która spędziła dekadę w Anglii. Utwór, który zgłosiła do selekcji ma odzwierciedlać czas spędzony w Wielkiej Brytanii i zmieniające się poglądy tamtejszej społeczności. Sama uważa, że Eurowizja nie jest konkursem, a sceną dla ludzi pochodzących z różnych stron Europy, ale jednoczących się w muzyce.

 

źródła: last.fm, sonicnews.blog, youtube.com

Komentarze z Facebooka