Jak donosi nam Eurovision Fan – Katerine Duska ma stworzyć tegoroczną piosenkę dla Grecji na Konkurs Piosenki Eurowizji!

Grecja w tym roku ma wystąpić ze “współczesną europejską balladę”. Eurovision Fun informuje, że pomimo początkowych doniesień o tym, że Grecja będzie reprezentowana w Tel-Awiwie przez piosenkę pop, utworem, który wykona Katerine Duska, jest nowoczesna ballada. Ma być to zupełna nowość, której z tego kraju nie widzieliśmy w przeciągu ostatnich lat.

Termin konferencji prasowej ogłaszającej Katerine Duskę jako uczestnika greckiego jeszcze nie został ustalony. Według doniesień, ustalane są na razie warunki uczestnictwa Katerine w Konkursie Piosenki Eurowizji. Po sformalizowaniu tej umowy, Katerine i tytuł utworu zostaną ujawnione publicznie.

Kim w ogóle jest Katerine?

Katerine Duska urodziła się w Montrealu w Kanadzie i przeniosła się do Grecji jako nastolatka. To właśnie w tym wieku zaczęła po raz pierwszy komponować własne piosenki, po czym zapisała się na Uniwersytet Kapodistrii w Atenach, by studiować prawo. We wrześniu 2015 roku wydała swój pierwszy album “Embodiment”, który oczywiście sama napisała i skomponowała.

W tym roku Grecję reprezentowała Yianna Terzi z piosenką “Oniro Mou”. Niestety nie udało jej się wejść do finału, co było wielkim zdziwieniem dla większości fanów, ponieważ był to utwór nazywany od samego początku “pewniakiem”. Czy w tym roku Grecy odbiją się od przysłowiowego dna?

Komentarze z Facebooka