Magdalena Tul reprezentowała Polskę na Eurowizji w 2011 roku. Choć jej udział w konkursie zdecydowanie nie zakończył się sukcesem, wokalistka ma na swoim koncie inne osiągnięcia. Zdradziła jednak, że Eurowizja jest jednym z jej aktualnych celów. Czy to ona reprezentowała będzie Polskę na Eurowizji w Tel Awiwie?

Od 2003 roku szerszej publice znana jest głównie z występów w programie “Jaka To Melodia?”. Natomiast w skali świata miała okazję bronić polskich barw w Konkursie Piosenki Eurowizji. W 2011 roku z wynikiem 44,47% głosów zwyciężyła w Krajowych Eliminacjach do Eurowizji z piosenką “Jestem”, tym samym zostając polską reprezentantką w Düsseldorfie.

Otworzyła pierwszy półfinał konkursu, zdobyła 18 punktów i zajęła ostatnie, 19. miejsce w półfinale. W głosowaniu jury zajęła 18. miejsce (13 punktów), a widzowie postawili ją o tylko jedno oczko wyżej (25 punktów). Połączenie głosów dało jednak najgorszą lokatę.

W 2012 roku Magdalena Tul zgłosiła piosenkę “Give it up” do szwajcarskich eliminacji eurowizyjnych, jednak nie udało jej się przejść do kolejnego etapu selekcji. Rok później próbowała swoich sił w The Voice of Poland, trafiając do drużyny Tomsona i Barona. Z Eurowizją połączyła się jeszcze dwukrotnie – w latach 2014 i 2017 zasiadła w polskim jury. Na koniec wakacji 2018 roku premierę miała piosenka “Va Banque”, a później w czasie trasy Pop Art Tour zaprezentowała materiał z jej trzeciego albumu “Mindfullness”.

Z kolei od października 2018 roku ruszyła seria transmisji na żywo LIVE MONDAYS, w czasie których piosenkarka dzieli się z fanami swoimi przemyśleniami na różne tematy. W tym tygodniu przywołała eurowizyjne wspomnienia, opowiadając o swojej drodze na Eurowizję. Wspomniała o problemach technicznych, zabawnych sytuacjach i ogólnych wrażeniach i wnioskach wyciągniętych z udziału w konkursie. Zdradziła także, że chciałaby wrócić na Eurowizję. W ostatnich latach starała się o udział w preselekcjach, ale nie była do nich kwalifikowana. Zgłosiła się też do tegorocznych selekcji wewnętrznych! Wiemy również o tym, że 14 kwietnia wystąpi gościnnie na London Eurovision Party!

Polskiego reprezentanta mamy poznać do 8 lutego! Czy chcielibyście usłyszeć w oświadczeniu nazwisko Magdaleny Tul? Czy słowa “od zera do bohatera” sprawdziłyby się i tym razem Magda przyniosłaby Polsce znacznie lepszy wynik?!

Komentarze z Facebooka