Remix piosenki Netty Barzilai – “Bassa Sababa” – autorstwa Gromee’ego to już kolejny owoc współpracy eurowizyjnych artystów powstały w ostatnim czasie. Takie kolaboracje kończą się wielkim sukcesem, bądź osiągają wprost przeciwny wynik. Jak będzie tym razem?

Jedną z takich kolaboracji ma na koncie Kasia Moś, która w zeszłym roku wraz z duetem Norma John (Finlandia) wydała singiel “Wild Eyes”. Artyści poznali się na Konkursie Piosenki Eurowizji 2017 w Kijowie i już wtedy zaplanowali stworzenie wspólnego utworu w przyszłości. Teledysk o proekologicznym przesłaniu ma już na koncie prawie 180 tys. wyświetleń w serwisie YouTube. Został on również doceniony w zeszłorocznym OGAE Video Contest, zajmując drugie miejsce za Mikolasem Josefem i jego klipem do piosenki “Me Gusta”. Wyprzedzając tym samy takie światowe sławy, jak chociażby Dua Lipa (“New Rules”) czy australijski zespół 5 Seconds Of Summer (“Youngblood”).

Innym przykładem jest owoc współpracy artystów, którzy również poznali się na Konkursie Piosenki Eurowizji 2017 w Kijowie. Chodzi o utwór “Tócame” stworzony przez zespół Timebelle (Szwajcaria) i wykonany razem z grupą Sunstroke Project (Mołdawia). To taneczny kawałek w klimacie “latino”, śpiewany w języku hiszpańskim połączonym z kilkoma angielskimi wstawkami, całkiem nieźle wyprodukowany. Dotychczas powstał do niego jedynie teledysk w wersji lyrics video, co jest być może powodem, iż kawałek ma tylko nieco ponad 11 tys. wyświetleń w serwisie YouTube.

Długo-oczekiwana nowa piosenka Netty (zwyciężczyni Konkursu Piosenki Eurowizji 2018) miała premierę 1 lutego. Utwór nosi tytuł “Bassa Sababa”. Przy tworzeniu tej kompozycji pracowali Avshalom Ariel i Stav Berger, autor zwycięskiego “Toy”. Za reżyserię teledysku, który powstał na Ukrainie, odpowiedzialny był natomiast Roy Raz. Historia ponownie dotyczy w pewnym sensie trudnych relacji damsko-męskich, jako że artystka zostaje tu porzucona przez swojego wybranka przed ołtarzem, ale jako silna kobieta – nie rozpacza, ale rusza za nim w pościg, by dokonać “krwawej” zemsty. Teledysk utrzymany jest w kolorystyce odcieni różu – jednego z ulubionych kolorów Netty, występuje w nim również różowy nosorożec i odniesienia do niego – artystka na początku ma na głowie ozdobę w kształcie rogu, a później przeobraża się nawet w zwierzęcą postać. Netta zakochała się w nosorożcach w dzieciństwie, którego część spędziła w Afryce, dlatego też znalazły się one w teledysku.

By uczynić premierę piosenki jeszcze atrakcyjniejszą, artystka postanowiła wydać także inną oficjalną wersję utworu. W tym celu zwróciła się z prośbą o wykonanie specjalnego remixu “Bassa Sababa” do poznanego w Lizbonie polskiego DJ’a i producenta muzycznego Gromee’ego. Owoc kolaboracji ukazał dziś – tydzień po premierze oryginalnej wersji utworu.

Czy remix okaże się sukcesem i zdobędzie sławę w sieci? Co będzie popularniejsze: remix czy oryginał? Tego dowiemy się już niedługo.

Komentarze z Facebooka