W Izraelu w programie „HaKokhav HaBa L’Eurovizion” wielkimi krokami zbliża się finał. Znamy już dwie finalistki. Są to Maya Buskilla i Ketreyah.

Maya Buskilla

Ketreyah

   Wieczorem 9 lutego czwórka uczestników będzie rywalizować o kolejne dwa miejsca w finale. Do gry powrócił ostatnio Kobi Marimi po tym jak zespół Shalva Band ogłosił, że wycofuje się z programu i oddaje swoje miejsce, które już miał zagwarantowane w finale. Byli jednym z faworytów do wygrania „HaKokhav HaBa L’Eurovizion”. W wywiadzie członkowie zespołu wyjaśnili, iż nie wierzyli, że dojdą tak daleko i nie zajmowali się wcześniej kwestią konieczności przeprowadzania prób podczas Szabatu przed Wielkim Finałem na konkursie Eurowizji. Trzech członków Shalva Band należy do ortodoksyjnego odłamu judaizmu i nie mogliby w razie wygranej w izraelskich eliminacjach brać udział w samej Eurowizji.

   Dzisiaj poznamy kolejne dwie osoby, które przejdą do finału. Rywalizować będą: Kobi Marimi, Shefita, Avraham de Carvalho i Daniel Barzilai. Największym faworytem jest Avraham de Carvalho. Finał „HaKokhav HaBa” odbędzie się we wtorek 12 lutego. Poznamy wówczas przyszłego reprezentanta Izraela.

 

 

 

Komentarze z Facebooka