Kate Miller-Hedike opowiedziała w wywiadze historię “Zero Gravity” i tego, co tekst owej piosenki znaczy dla niej samej.

Tekst “Zero Gravity” nawiązuje do jej długiej podróży zaraz po urodzeniu swojego pierwszego dziecka. Po przyjściu na świat Erica w 2016 roku, Kate Miller-Hedike cierpiała na depresję poporodową. Sama przyznała w wywiadze :

Był taki okres, kiedy nie mogłam sobie przypomnieć, kim jestem – moje stare ja wydawało się tak źle uwydatnione, by poradzić sobie z przytłaczającym zadaniem ochrony i opieki nad tym bezbronnym, małym stworzeniem.

Kate wyjaśniła, że ​​nie wie, w jaki sposób wróciła do świata muzyki po tych wydarzeniach :

Pamiętam mój pierwszy występ po porodzie, kiedy Ernie miał około ośmiu tygodni. Nie wiedziałam wtedy jak śpiewać moje piosenki. Straciłam ich całe znaczenie.

Rzeczy zmieniły się jednak w zeszłym roku :

Po tym, jak Ernie skończył dwa lata, obudziłam się pewnego dnia i poczułam się  jakoś lepiej.  Poczułam się przede wszystkim silniejsza Miałam energię, by zobaczyć przyjaciół i wyjść do świata. To było uczucie odrodzenia. Czułam, że dostałam kolejną szansę od losu. To było jak powrót do normalności po wybuchowym zatruciu pokarmowym.

Zaraz po tym przełomowym momencie Kate zabrała się do pracy i napisała tekst do “Zero Gravity”. Jego znaczenie wyjaśnia w ten sposób :

Tekst mówi o depresji uosobionej, jakby była ona okropnym kochankiem lub okropnym przyjacielem, i wyraża ulgę, gdy w końcu wyciąga się ją z życia. I to właśnie jej znaczenie idealnie wpiszę się w moją eurowizyjną historię!

Kate Miller-Heidke wygrał Eurowizję – Australia Decyduje z piosenką “Zero Gravity”. Zdobyła zarówno serca jury, jak i publiczności, zdobywając łącznie 135 punktów i mając dzięki temu 21 punktów przewagi nad drugim miejscem – Electric Fields.

 

Komentarze z Facebooka