Zakończył się finał HaKokhav HaBa L’Eurovizion 2019 – izraelskiego programu talent show, który wyłonił reprezentanta gospodarzy Eurowizji 2019! Wygrał Kobi Marimi!

W tegorocznym finale wzięło udział czterech artystów:

  • Maya Buskila
  • Ketreyah
  • Shefita
  • Kobi Marimi

Wystąpili oni w pierwszej rundzie w formie pojedynków. Zwycięzca każdego z nich został automatycznie zakwalifikowany do finału, a jeden przegrany przeszedł do finału dzięki głosom publiczności.

  • Ketreyah (69%) vs Shefita (63%) (głosy publiczności)
  • Maya Buskila (55%) vs Kobi Marimi (79%)

Potem artyści zaprezentowali się ponownie. Zwycięzca został wybrany głosami jury oraz publiczności.

Uczestnik Jury Publiczność Suma Miejsce
Shefita 90 160 250 3
Kobi Merimi 102 215 317 1
Ketreyah 78 165 243 2

Jednym z najpopularniejszych występów Kobiego podczas HaKokhav HaBa L’Eurovizion 2019 stało się “Fuego”. Piosenkę Eleni Foureiry, która rok temu zajęła drugie miejsce podczas Konkursu Piosenki Eurowizji, tegoroczny reprezentant Izraela zinterpretował, a dzięki temu powstała wyjątkowa wersja ognistej piosenki, która pełna jest folkowych dźwięków.

Piosenkę, którą Kobi zaśpiewa na Eurowizji poznamy w marcu. Zostanie ona wybrana wewnętrznie. Utwory mogą być wysyłane do 17 lutego.

Takim samym system Izrael posłużył się m.in. rok temu. W Lizbonie osiągnęli wielki sukces, wygrywając po raz czwarty w historii swoich startów. Czy to przyniesie im kolejne zwycięstwo?

Przypominamy, że 64. Eurowizja odbędzie się w Tel Awiwie w dniach 14, 16 i 18 maja 2019 po zeszłorocznej wygranej Netty z piosenką “Toy”. Wcześniej Izrael gościł konkurs w Jerozolimie w 1979 i 1999 roku. Zaprezentowany został nam już motyw graficzny tegorocznego konkursu, a jego hasło brzmi “Dare to dream”.

Komentarze z Facebooka