Walentynki – święto zakochanych. Z okazji 14 lutego prezentujemy Wam dwadzieścia najciekawszych piosenek o miłości, które wzięły udział w kilku ostatnich  edycjach Konkursu Piosenki Eurowizji. Zapraszamy do lektury!

🇵🇹Salvador Sobral – Amar pelos dois | 2017
Triumfator Eurowizji 2017 w Kijowie zwyciężył dzięki pięknemu przekazowi… o miłości! Po portugalsku wyśpiewał wyznanie miłości, którym ukochana powinna być zachwycona. Czy taka atmosfera miłości utrzyma się do maja?

🇫🇷Alma – Requiem | 2017
Język francuski – językiem miłości. I tak też śpiewała Alma w swoim utworze “Requiem”. Z uśmiechem na twarzy i lekkością zachęcała do pocałowania się. A na pytanie “Zabierzesz mnie do raju?” wszyscy mężczyźni odpowiedzieliby tak!

🇧🇬Kristian Kostov – Beautiful mess | 2017
O miłości zaśpiewał także najmłodszy uczestnik Eurowizji 2017 – Kristian Kostov. Jego wzruszająca ballada poruszyła nie jedno serce eurowizyjnej fanki, a tekst jego utworu zapadł w pamięci na długo. W końcu miłość jest nietykalna!

🇦🇲Iveta Mukuchyan – LoveWave | 2016
To dopiero było wyznanie miłości z eurowizyjnej sceny! Fala miłości musiała opanować nie jednego mężczyznę, ponieważ występ Ivety był nie zwykle namiętny, a sama artystka spojrzeniem pokazywała, że wie o czym śpiewa.

🇩🇪Michael Schulte – You let me walk alone | 2018

“I’m a dreamer, a make believer…” – tak zaczynała się wzruszająca ballada Niemca Michaela Schulte, który śpiewał o swojej miłości do zmarłego ojca. Emocje udzieliły się Europejczykom, którzy uplasowali go na najwyższym miejscu dla Niemiec od wielu lat.

🇷🇺Sergey Lazarev – You are the only one | 2016
Sergey zaśpiewał wprost o miłości, czym zwyciężył u publiczności. Która kobieta nie chciałaby usłyszeć od swojego mężczyzny, że jest tą jedyną, całą życiem, każdym oddechem i że zabierze ją do gwiazd? Niezapomniana piosenka.

🇮🇹Il Volo – Grande amore | 2015
O tym, że o miłości miło słucha się w języki włoskim wszyscy wiedzą. Włosi w 2015 roku świetnie to udowodnili, wygrywając wśród publiczności swoim “Grande Amore”. Nie jedna kobieta wzdychała podczas tego występu!

🇮🇪Ryan O’Shaughnessy – Together | 2018

Smutny i klimatyczny występ charakteryzował propozycję Ryana z Irlandii w zeszłym roku. “Love is love”, powiedział na scenie młody wokalista, który swoim wsparciem wobec środowiska LGBT+ wywołał wiele emocji, lecz z pewnością wzruszył mnóstwo ludzi, przede wszystkim w swojej ojczyźnie, która od kilku lat nie pojawiła się w finale konkursu.

🇱🇻Aminata – Love injected | 2015
W Aminacie i jej głosie można zakochać się od razu. “Twoja miłość ożywia moją duszę” – słowa śpiewane w refrenie od razu poruszają. Do tego występ pełen czerwieni i czerni rozbudza zmysły i wprowadza ciekawą atmosferę!

🇵🇱Monika Kuszyńska – In the name of love | 2015
O miłości śpiewała też nasza polska reprezentantka – Monika Kuszyńska. Zachęcała do budowania mostów z miłości od serca do serca, które powinny nas łączyć, a nie dzielić. Czy takie mosty potrafimy budować na świecie?

🇱🇹Ieva Zasimauskaite – When we’re old | 2018

Urocza ballada zaśpiewana przez skromną wokalistkę wprowadziła Europę w zachwyt! “When we’re old” opowiada o miłości rodzinnej, zwłaszcza tej między jej najstarszymi członkami.

🇳🇱The Common Linnets – Calm after the storm | 2014
Spokojna i delikatna ballada poruszyła publiczność Konkursu Piosenki Eurowizji. Atmosfera, którą wprowadzili na scenie pasowała do ich piosenki. Pomimo wszystkiego, powinniśmy żyć miłością, nawet w ciszy po burzy.

🇩🇰Basim – Cliche love song | 2014
W 2014 roku o miłości śpiewano też na wesoło. Basim z humorem wykonał piosenkę o dziewczynie, którą kocha. Czy chodziło tylko o imprezę, a może o prawdziwą miłość? Tylko on wie co wyszło z tej szalonej znajomości!

🇧🇾ALEKSEEV – Forever | 2018

Balladą “Forever” zaskoczył nas w Lizbonie ALEKSEEV. Motyw róż i piękne słowa piosenki nadały niesamowity klimat białoruskiemu występowi! – “Deszcz nadal pada, a ja wiem, że będziesz moja na zawsze!”

🇦🇿Farid Mammadov – Hold me | 2013
Choć Farid śpiewał o trudnej miłości, to zarówno było to miłość bardzo piękna. Wspomina jak było dawniej i chcę walczyć o jak najlepsze kolejne dni w miłości. Do tego wspaniała para na scenie dopełniła historię o miłości.

🇸🇪Loreen – Euphoria | 2012
Euforia towarzyszyła Loreen nie tylko podczas wygranej Eurowizji, ale i w czasie śpiewana swojej konkursowej piosenki. Co miłość robi z człowiekiem? “Jesteśmy coraz wyżej i wyżej, sięgamy po boskość”, jak zaśpiewała zwyciężczyni.

🇪🇸Amaia & Alfred – Tu canción | 2018

Po żywych i chwytliwych piosenkach z Hiszpanii, przyszedł czas na balladę o miłości. “Almaia”, jak fani nazwali duet śpiewający “Twoją piosenkę”, wyglądali na scenie bardzo uroczo.

🇦🇿Aysel & Arash – Always | 2009 
O miłości najlepiej śpiewa się w duecie – to udowodnili Aysel i Arash w 2009 roku w Moskwie. Miłość powinna trwać zawsze i powinna być silna. ” Zawsze w mym sercu, zawsze w mej duszy, zawsze w moich snach”!

🇵🇱Magdalena Tul – Jestem | 2011
Choć nie wszyscy zrozumieli tekst bez przetłumaczeniu, to po zrobieniu tego, każdy wie, że “Jestem” to jedna z najpiękniejszych piosenek o miłości. Magdalena Tul zaśpiewała o miłości, która ją opanowała i jej mężczyznę!

🇦🇺Jessica Mauboy – We got love | 2018

Z piosenką o miłości zza oceanu do Lizbony przyjechała Jessica Mauboy. Choć jesteśmy bezsilni, nie możemy się poddawać, kiedy kochamy – taki wydźwięk miała piosenka Australijki!

Komentarze z Facebooka