Właśnie ukazała się druga z trzech piosenek Darude w Uuden Musiikin Kilpailu 2019, narodowych selekcji Finlandii na Konkurs Piosenki Eurowizji 2019. Piosenka nazywa się “Superman”. Darude wykonuje ją z Sebastianem Rejmanem.

Posłuchaj najnowszej piosenki Darude i Sebastiana Rejmana “Superman”:

Uuden Musiikin Kilpailu 2019

Podobnie, jak rok temu, kiedy Finlandię reprezentowała Saara Aalto, zostanie zorganizowany konkurs, mający na celu wyłonienie oficjalnej piosenki reprezentującej kraj. Darude zaprezentuje trzy piosenki, które wezmą udział w tych preselekcjach. Dwie z nich zostały już zaprezentowane. Trzecia, konkursowa piosenka zostanie opublikowana wieczorem, 22 lutego. Finał UMK 2019 odbędzie się 2 marca 2019 roku. To wtedy publiczność oraz jury wybiorą jeden utwór reprezentujący Finlandię.

Pierwsza piosenka Darude “Release Me” została opublikowana w zeszłym tygodniu.

Darude wraz z Sebastianem Rejmanem będzie reprezentował Finlandię na Eurowizji w Tel Awiwie. Finlandia będzie rywalizować w pierwszym półfinale, który odbędzie się 14 maja.

Finlandia bierze udział w Konkursie Piosenki Eurowizji od 1961 roku. Jedyne zwycięstwo przyniosła im grupa Lordi w 2006 roku z piosenką “Hard Rock Hallelujah”. Rok temu kraj ten reprezentowała Saara Aalto z piosenką “Monsters”. Choć udało jej się awansować do finału, ostatecznie zajęła tam przedostatnie miejsce.

Komentarze z Facebooka