Emocje po wyborze zespołu Tulia na polskiego reprezentanta na tegoroczny Konkurs Piosenki Eurowizji, który odbędzie się w Tel Awiwie, nie stygną. Wciąż nie wiemy z jaką piosenką panie pojadą w polskich barwach do Izraela. Przyjrzyjmy się zatem, które ich propozycje są możliwymi opcjami. 

Wiemy już, że dziewczyny z Tulii nie zgłosiły się do wewnętrznych preselekcji same, a zrobiła to za nie ich wytwórnia Universal! Wczoraj oficjalnie ujawniono, że to właśnie ten zespół TVP wybrała jako polskiego reprezentanta, natomiast piosenka, którą Tulia wykona w maju, zostanie opublikowana w późniejszym terminie. Najwcześniej w przyszłym tygodniu odbyć się ma konferencja, na której ujawnione zostaną pewne informacje dotyczące udziału Tulii w Eurowizji 2019. Najczęściej mówi się o utworze “Pali się”, a jednak są także inne opcje, które pochodzą głównie z wersji deluxe debiutanckiego albumu Tulii.

Jak twierdzi strona eurovoix.com, piosenka Tulii nie ma jeszcze teledysku, a konferencja z udziałem Tulii odbędzie się 22 lutego. Nie ma jednak oficjalnego stanowiska Tulii lub jej menadżera, czy też Telewizji Polskiej.

Przeanalizujmy zatem wszystkie możliwe piosenki, które zostały opublikowane w Internecie i spełniają eurowizyjne wymagania: maksymalnie 3 minuty długości, brak publikacji przed 1 września 2018 roku i bycie oryginalną kompozycją, a nie remixem czy coverem.

“Wstajemy już”

Uwtór “Wstajemy już” pochodzi z serialu “Znaki” i jest autorstwa Nadii Dalin oraz Sonii Krasny. Ma niemal dokładnie 3 minuty długości i został opublikowany 28 września.

“Pali się”

W dyskusjach dotyczących utworu Tulii na Eurowizję najczęściej podnoszony jest tytuł “Pali się”. Kompozycja autorstwa Nadii Dalin oraz Sonii Krasny została opublikowana w listopadzie i ma prawie dokładnie trzy minuty, a zatem spełnia eurowizyjny regulamin.

“Dreszcze”

Głośny jest też temat utworu “Dreszcze”. Piosenka dostępna jest na platformie Spotify i pochodzi z wersji deluxe albumu “Tulia”. Nie przekracza regulaminowych 3 minut i także udostępniony został w odpowiednim terminie. Nie ma też teledysku, co jest zgodne z informacjami eurovoix.com.

“Nasza kołysanka”

“Nasza kołysanka” została stworzona z gościnnym udziałem Marcina Wyrostka. Ma ona jednak ponad 4 minuty długości, zatem w razie jej ewentualnego udziału w Eurowizji, musiałaby zostać skrócona.

“Trawnik”

W piosence “Trawnik” swój udział miała Kasia Kowalska, reprezentantka Polski na Eurowizji w 1996 roku.

“Nie zabieraj”

Ostatnią propozycją może być utwór “Nie zabieraj”. Minimalnie przekracza jednak on regulaminową długość piosenki.

Utwór, który Tulia zaśpiewa w polskich barwach w Tel Awiwie, poznamy wkrótce! Która ze znanych nam piosenek powinna reprezentować Polskę?

Komentarze z Facebooka