KAZKA brali udział w zeszłorocznych preselekcjach ukraińskich pozostając w półfinale. Kilka miesięcy później przedstawili publiczności ukraińskiej album “Karma” zawierający utwór “Plakala”, który zachwycił publiczność międzynarodową! Czy powiedzie im się z propozycją zatytułowaną “Apart”?

Wśród artystów, którzy uczestniczą w tegorocznych preselekcjach jedynym zagrożeniem dla KAZKA wydaje się być MARUV. Artystka zajęła miejsce, które zwolniła Tayanna niespodziewanie podejmując decyzję o rezygnacji. Propozycję MURAV jednakże uważa się za nie pasującą na scenę eurowizyjną i zbyt ubogą w słowa. “Apart” łączy ze sobą język angielski i ukraiński oraz melodia nie odchodzi od pozostałych utworów zespołu i trzyma się popu z elementami elektrycznego folku. Piosenka jest manifestem, że kochać należy pozbywając się stereotypów, uczuciu, które nie obawia się ich i związanych z nimi uprzedzeń oraz pragnieniu pokonania trudności na drodze do prawdziwej miłości, a także wszystkiego co trzyma nas osobno od naszych ukochanych.

KAZKA uważani są za absolutny fenomen muzyczny. W dosyć krótkim czasie wzięli udział w ósmej edycji X-factor zajmując siódme miejsce, znaleźli się w TOP 10 Global Shazam w kategorii najlepszy wykonawca wśród krajowych artystów i 100 najlepszych klipów na YouTube oraz rozpoczynają niebawem swoją pierwszą światową trasę koncertową, która zawiera miasta Europy i Ameryki Północnej. Czy kolejny sukces odniosą na scenie eurowizyjnej w Izraelu? Ukraina jak do tej pory od momentu debiutu wygrała dwa razy i zawsze przechodziła do finału w większości zajmując miejsce w pierwszej dziesiątce. KAZKA ma wsparcie poprzedniego reprezentanta Ukrainy Mélovina oraz Jamali, która uważa ich za czarujących.

Opinie Polskich Fanów Eurowizji o “Apart”

Oliwia:

“Kazka w „Apart” prezentuje coś nieoczekiwanego w porównaniu do innych kandydatów ukraińskich preselekcji. Nowoczesne rytmy z folkowym pod tonem oraz płynący w melodii  głos wokalistki ma w sobie moc przyciągania uwagi. Szanse, by piosenka została wybrana jako muzyczny reprezentant Ukrainy wydają się bardzo duże, nie tylko ze względu na popularność zespołu, ale także właśnie na intrygującą nutę przez nich stworzoną.”

Katarzyna:

“Nie miałam przyjemności wysłuchać wszystkich propozycji ukraińskich, ale słuchając “Apart” poczułam pewien zawód. Podobają mi się ich utwory w języku ukraińskim ze względu na pewną wyrazistość, której brakuje utworom w języku angielskim. Na szczęście nie zrezygnowali z niego w pełni i wyszło im naprawdę porywające zakończenie utworu!”

Monika:

“Piosenka bardzo dobra i wciągająca, której nie zapominasz po pierwszym odsłuchaniu i chcesz więcej. Staje się nawet coraz lepsza z każdym kolejnym odtworzeniem. Jestem pod ogromnym wrażeniem i nie mogę przestać jej słuchać!”

KAZKA uzyskała dwanaście punktów awansując do finału, który odbędzie się 23 lutego. Oprócz nich na scenie będziemy mieli okazję zobaczyć pozostałych finalistów ukraińskich preselekcji – YUKO, MARUV, Freedom Jazz,  Brunettes Shoot Blondes oraz ANNA MARIA.

Komentarze z Facebooka