Już w zeszłym roku dowiedzieliśmy się o tym, że Portugalczyk Salvador Sobral, zwycięzca Eurowizji 2017 w Kijowie, wystąpi w kwietniu 2019 roku w czterech miejscach w Polsce. Przypominamy zatem o koncertach i podajemy aktualne informacje na ich temat!

Koncerty Salvadora Sobrala odbędą się w:

  • Krakowie – 4 kwietnia – Klub Studio
  • Katowicach – 5 kwietnia – sala koncertowa Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia
  • Wrocławiu – 7 kwietnia – Narodowe Forum Muzyki
  • Warszawie – 8 kwietnia – Teatr Palladium

Jak zauważyliście, zmieniła się lokalizacja koncertu w Warszawie: zamiast na Torwarze, koncert odbędzie się w Teatrze Palladium przy ulicy Złotej. Kończą się też powoli bilety: w Krakowie zostało ich 89, a we Wrocławiu 92, lecz w Katowicach tylko 15, a w Warszawie 27. Najtańsze bilety są w cenie 79 złotych i można je zakupić TUTAJ!

Salvador Sobral w Polsce zaprezentuje swoją twórczość pochodzącą z albumu „Excuse me”. Portugalczyk wystąpi w jazzowych klimatach, lecz wyczuć będzie też można wpływy bossa-novy i usłyszeć dźwięki Ameryki Łacińskiej. Salvador wygrał w 2017 roku portugalskie preselekcje do Eurowizji, czyli Festival da Canção z utworem “Amar pelos dois”, zostając reprezentantem swojego kraju na 62. Konkursie Piosenki Eurowizji w Kijowie. Stał się jednym z faworytów i ostatecznie zwyciężył finał konkursu z kolosalnym wynikiem 758 punktów, najwyższym w historii Eurowizji. Tym samym ściągnął Eurowizję do Lizbony, a swojej ojczyźnie dał pierwsze w historii miejsce w top 5 Eurowizji od czasu jej debiutu w 1964 roku.

Komentarze z Facebooka