Po tym jak MARUV nie została ostatecznie reprezentantką Ukrainy na Eurowizji, pomimo swojej wygranej w Vidbirze, a wokół krajowego nadawcy pojawiła się otoczka upolityczniania wyboru reprezentanta kraju, rozpoczęto spekulacje co do dalszych działań UA:PBC. Rozważano wycofanie się Ukrainy z Eurowizji 2019, co potwierdzały doniesienia o konsultacjach Ukraińców z EBU i prawnikami, a także brano pod uwagę możliwość wysłania uczestników preselekcji, którzy zajęli kolejne miejsca za MARUV.

Biorąc pod uwagę ten drugi scenariusz, w pierwszej kolejności reprezentantem Ukrainy miałby być zespół Freedom Jazz z piosenką “Cupidon” – dziewczyny zdobyły 10 punktów (6 od jury i 4 od widzów), a zatem o 1 mniej od MARUV. Mimo to, na facebookowym profilu grupa potwierdziła, że nie chce reprezentować Ukrainy na Eurowizji, odrzucając tym samym propozycję nadawcy.

Wiemy, że propozycję złożono także zdobywcom 3. miejsca. KAZKA z piosenką “Apart” to grupa, która w televotingu uplasowała się na 2. miejscu, tuż za MARUV, ale głosami jury spadła na miejsce niżej. Nie znamy jeszcze stanowiska zespołu. Inni potencjalni kandydaci, to finaliści Vidbiru: Anna Maria, Brunettes Shoot Blondes i YUKO.

źródło: eurovoix.com

Komentarze z Facebooka