Fani Eurowizji czekali na publikację ten piosenki! Dzisiaj poznaliśmy pełną wersję utworu “Replay”, z którym Tamta, jako reprezentantka Cypru, powalczy o zwycięstwo w Tel-Awiwie podczas 64. Konkursu Piosenki Eurowizji. Czy to właśnie ta piosenka okaże się najlepsza?

21 grudnia 2018 cypryjski nadawca CyBC ogłosił, że ich reprezentantką zostanie Tamta. To bardzo znana i ceniona artystka nie tylko w Grecji i na Cyprze, ale jest też dobrze znana na Bałkanach, w Gruzji czy Turcji. Już po oficjalnym zatwierdzeniu, reprezentantka Cypru stała się jedną z głównych faworytek tegorocznego konkursu pomimo braku piosenki. 24 lutego 2019 roku poznaliśmy fragment piosenki “Replay” i Tamta została okrzyknięta przez wielu pewną kandydatką do zwycięstwa.

Dzisiaj poznaliśmy cały utwór, który Tamta zaśpiewa na Eurowizji. Za utwór odpowiadają: Alex Papaconstantinou, Teddy Sky, Viktor Svensson, Albin Nedler oraz Kristoffer Fogelmark. Alex Papaconstantinou, znany pod pseudonimem Alex P., stworzył  cztery hitowe utwory, które wzięły udział w Eurowizji: “Yassou Maria” (Grecja 2007), “Always” (Azerbejdżan 2009), “La La Love” (Cypr 2012) oraz “Fuego” (Cypr 2018). Sacha Jean-Baptiste stworzy choreografię i będzie odpowiadać za występ sceniczny. Była dyrektorem artystycznym cypryjskie delegacji także rok temu, kiedy to odpowiadała za występ Eleni Foureiry.

Jak oceniacie “Replay”? Czy to piosenka, która rzeczywiście może zdobyć najwięcej punktów i sprawdzić, że Cypr po raz pierwszy wygra Konkurs Piosenki Eurowizji?

Piosenkę “Replay” usłyszymy na żywo podczas pierwszego półfinału, który odbędzie się 14 maja 2019 w Tel-Awiwie.

Kim jest Tamta?

Tamta, czyli Tamta Goduadze urodziła się 10 stycznia 1981 roku w stolicy Gruzji – Tbilisi. W tym kraju spędziła swoje dzieciństwo i początkowe lata młodości. Tamta zaczęła śpiewać w wieku pięciu lat, jednak na poważnie zajęła się muzyką, kiedy wyprowadziła się do Grecji w wieku 22 lat. Wzięła tu udział w programie Super Idol. Zajęła drugie miejsce. W 2007 roku wzięła udział w greckich preselekcjach do Eurowizji, gdzie jej ballada „With Love” uplasowała się na trzecim miejscu. Artystka na swoim koncie ma cztery albumy studyjne i wiele hitowych singli m.in. „Ilious Ke Thalasses” czy „Arhes Kalokeriou”. Była też jurorką w dwóch wersjach programu X Factor – w 2014 roku w Gruzji, a dwa lata później w Grecji. Od wielu lat trwały spekulacje, czy artystka pojedzie na Konkurs Piosenki Eurowizji. Nieoficjalnie mówi się, że dostawała propozycje zarówno od greckiego nadawcy, jak i z Cypru. Podczas MAD VMA 2018 wystąpiła razem z Mikolasem Josefem – tegorocznym reprezentantem Czech. Wspólnie wykonali utwór „Lie To Me”. Ostatnio wydała singiel “Na Me Paris Makria”, a potem zaprezentowała go fanom w wersji angielskiej pt. “Don’t Kiss Goodbye”.

Cypr zadebiutował na Eurowizji w 1981 roku. Nie odnosił zbyt wielkich sukcesów, ale ich piosenki przypominały o różnorodności Eurowizji i kulturze. W tym roku, Cypr reprezentowała wielka gwiazda – Eleni Foureira, która z piosenką “Fuego” rozpaliła scenę w Lizbonie. W rankingach bukmacherskich była faworytką do pewnego zwycięstwa. Ostatecznie przegrała tylko z Nettą, zajmując drugie miejsce – najlepsze w historii startów tej wyspy. Warto dodać, że jej utwór stworzył Alex P, a za prezentację sceniczną odpowiadała Sacha Jean-Baptiste.

 

Komentarze z Facebooka