Większość z was może nie wiedzieć kim w ogóle jest Chucky – już wam to tłumaczymy. Jest to polski youtuber, który nagrywa na swoim kanale filmiki związane z Eurowizją. Podejmuje on tematy wyborów preselekcyjnych, kontrowersyjnych występów, wypowiada własne opinie o danych kandydatach i przybliża swoim widzom właśnie owy, eurowizyjny świat. Co Chucky sądzi o samym konkursie Eurowizji? Który występ jest jego ulubionym? Zobaczcie sami 🙂
Polscy Fani Eurowizji: Dlaczego zdecydowałeś się na założenie kanału? Dlaczego akurat Eurowizja?

Chucky: Kanał na Youtube chciałem założyć już w 2010 roku, zainspirowany działalnością “Niezapominajki” miałem zamiar nagrywać tak zwane let’s playe, ale nie pozwalał mi na to zbyt wolny internet. Do pomysłu wróciłem 7 lat później i zacząłem nagrywać „zagrajmy”. Losowo pojawiły się też „Były sobie preselekcje” i zauważyłem jaką popularność zdobyły. Dlatego wpadł mi do głowy pomysł robienia vlogów o tematyce eurowizyjnej, gdyż nie znalazłem na polskim youtubie podobnych treści. Początkowo miała to być odskocznia od grania w gry i komentowania, a po czasie Eurowizja nadała główny ton mojemu kanałowi i bardzo się z tego powodu cieszę.

Polscy Fani Eurowizji: Od kiedy bliżej interesujesz się Eurowizją? Masz jakąś ulubioną edycję?

Chucky: Pierwszą Eurowizję zobaczyłem 15 lat temu i od razu się nią zafascynowałem, aczkolwiek głównie kibicowałem Polsce i odkrywałem piosenki dopiero w trakcie trwania finału konkursu. Moja sympatia do Eurowizji przygasła w latach 2012-2013 kiedy byliśmy nieobecni w stawce, ale po powrocie wspomnienia odżyły. Od 2016 roku śledzę konkurs uważniej i śledzę zagraniczne preselekcje i tym samym 2015 rok był ostatnim, w którym nie znałem piosenek przed półfinałami. Co do ulubionych edycji, to trudno jest wybrać jedną, ale szczególnie uwielbiam 2014 rok za fantastyczne pocztówki, gigantyczną scenografię i piosenki, które nucę do dziś.

Polscy Fani Eurowizji: Najlepsza piosenka Eurowizji XX wieku to…?

Chucky: To najtrudniejsze pytanie ever! Nie mogę być tu obiektywny, bo totalnie uwielbiam Dschinghis Khana! I jeszcze Grecję z 1991!

Polscy Fani Eurowizji: Miałeś jakieś dziwne sytuacje związane z Eurowizją?

Chucky: Hmm… Nie wiem czy można to zaliczyć, ale podczas Krajowych Eliminacji w tym roku podczas występu Future Folk zaczęła lecieć mi krew z nosa. A powinna z uszu co najmniej. 😊

Polscy Fani Eurowizji: Który z polskich występów od 2014 roku obiektywnie uważasz za najlepszy?

Chucky: Kasia Moś w 2017 bez dwóch zdań. Uważam, że Kasia na miarę swoich możliwości i możliwości nadawcy zrobiła fenomenalną robotę. Do dziś mam ciarki jak wracam do tego występu i widzę pasję w oczach Kasi, jej pewność na scenie i w głosie oraz odlatujące ku wolności w tle ptaki.
Polscy Fani Eurowizji: W którym mieście według Ciebie powinna odbyć się Eurowizja Junior 2019?

Chucky: Chciałbym, aby to był Gdańsk, bo oprócz tego, że miałbym tam najbliżej, to jest to piękne miasto. Morze, Żuraw Gdański, starówka – jest tam magicznie o każdej porze roku. Drugim miastem ochrzciłbym Katowice, ze względu na ciekawy wzór Spodka. Ale gdziekolwiek będzie – tam mam zamiar pojechać tak czy siak.

Polscy Fani Eurowizji: Jak sądzisz, jakiemu miastu powierzona będzie organizacja Eurowizji Junior?

Chucky: Trudno to przewidzieć, ale wybrałbym jednak Kraków, ze względu na powiązania historyczne, walory kulturowe i utrzymywanie tradycji, piękne miejsca i smoka Wawelskiego. Jest to po prostu atrakcyjne miasto pod względem turystycznym i byłoby czym się chwalić przed Europą.

Polscy Fani Eurowizji: Jak widzisz Eurowizję w Polsce?

Chucky: Szczerze? Póki co, nie potrafię sobie tego wyobrazić. Serio. Chciałbym, żebyśmy pokazali, że potrafimy zrobić profesjonalne show na poziomie światowym, że umiemy się bawić i że mamy sporo do zaoferowania Europie.

Polscy Fani Eurowizji: Czego powinniśmy Ci życzyć?

Chucky: Dalszego rozwoju kanału i tego, aby udało mi się zarazić gorączką eurowizyjną kolejne osoby. No i jeszcze może, żeby kochane EBU przestało blokować mi filmy. I dziękuję za możliwość udzielenia wywiadu. Pozdrawiam 😊

Dziękujemy Chuckiemu za wywiad i życzymy powodzenia w rozwoju kanału!

Komentarze z Facebooka