Właśnie została opublikowana piosenka Arcade, z którą Duncan Laurence powalczy o pierwsze od 1975 roku zwycięstwo Holandii w Eurowizji!

Pod koniec stycznia ogłoszono, że reprezentantem Holandii w 64. Konkursie Piosenki Eurowizji zostaje Duncan Laurence! Swoje wrażenia opisał następująco:

Przez ostatnie kilka lat wielu znanych artystów reprezentowało Holandię w Konkursie Piosenki Eurowizji. Ja nie jestem znany, ale to też jest dobre; Holandia ma wielu młodych i utalentowanych muzyków. Mój udział potwierdza, że nic nie jest niemożliwe. Możesz nagle otrzymać możliwość reprezentowania swojego kraju na arenie międzynarodowej. Jestem dumny z reprezentowania swojej ojczyzny… Dam z siebie wszystko!

Od tamtej pory fani z niecierpliwością czekali na utwór, który muzyk zaprezentuje na scenie w Tel Avivie. Właśnie poznaliśmy utwór Arcade, który Duncan zaprezentuje 16 maja podczas drugiej połowy drugiego półfinału! Zmierzy się m. in. z Lucą Hänni ze Szwajcarii, Ester Peony reprezentującą Rumunię oraz z norweskim zespołem KEiiNO. Jakie ma szanse na odniesienie sukcesu?

Duncan Laurence, a właściwie Duncan de Moor jest 24-letnim muzykiem i wokalistą urodzonym w holenderskim Spijkenisse. Swoją karierę rozpoczął od udziału w piątej edycji programu The Voice of Holland, gdzie zmierzył się z siostrami O’G3NE – reprezentantkami Holandii podczas 62. Konkursu Piosenki Eurowizji w Kijowie. Wraz z Ilse DeLange jako trenerką dotarł do półfinału. Następnie kształcił umiejętności w tekściarskie w Londynie i Sztokholmie. W tym roku artysta ukończył Rock Academy w Tilburgu, a jego muzyczna kariera zaczyna nabierać rozpędu!

Holandia uczestniczy w Eurowizji już od samego początku w 1956 roku! Od tamtej pory sięgnęła po zwycięstwo aż cztery razy – w 1957, 1959, 1969 i po raz ostatni w 1975 roku. W ostatnich latach najlepszy wynik dla Holendrów osiągnął duet The Common Linnets, który reprezentował ten kraj w Kopenhadze w 2014 roku z utworem Calm After The Storm. Zajęli wówczas 2. miejsce z dorobkiem 238 punktów. Waylon powrócił do konkursu rok temu, tym razem jako solista. W Lizbonie zaprezentował rockową propozycję Outlaw In ‘Em, która przyniosła mu 18. pozycję i sumę 121 punktów.

 

 

Komentarze z Facebooka