Wczoraj, tj. ósmego marca poznaliśmy oficjalną wersję piosenki, która będzie reprezentowała Polskę na Eurowizji 2019 w Tel Awiwie. Sprawdziliśmy jak zareagowały media zaraz po ogłoszeniu “Pali się” ze wstawkami w języku angielskim!

Zebraliśmy po kilka komentarzy, zarówno negatywnych, jak i pozytywnych z różnych witryn internetowych. Zdania są podzielone. Docenia się oryginalność utworu i jego folkowy klimat. Fanom jednak nie podoba się charakterystyczna dla występów Tulii statyczność i monotonia.

Pod wpisem na stronie wiwibloggs.com czytamy:

Cóż za krzyczenie. Polska nie zakwalifikuje się po raz kolejny z rzędu.

Podoba mi się, że śpiewają po polsku!

Aah bardzo dobry utwór, ma zaskakującą rockową atmosferę, co jest niezwykłe w połączeniu z tradycyjną harmonią głosów. Uwielbiam różnorodność, którą ta piosenka wnosi do konkursu. Dziękuję Polsko!

Cieszę się, że wybrali to i nie poszli za czymś nowym… Ta piosenka od razu mi się spodobała, jest niezwykła i ma z góry zapewnioną kwalifikację do finału…

Pod linkiem z Pudelka udostępnionym na Facebooku również znajdują się przeróżne opinie:

Mnie się wydaje, że to nie jest kawałek na Eurowizję. Bardziej na jakiś festyn.

 

(…) Ja jestem zdania, że nadają się na Eurowizję, dziewczyny są kolorowe, młode i ładne! Pamiętajcie, że nie liczy się piosenka, ale show. Im większy freak, tym większy fame.

 

Tragedia. Pomimo “swojego” uroku z całym szacunkiem, ale one naprawdę śpiewają każdą piosenkę tak samo. To nawet nie jest śpiew tylko “wywodzenie” na jednym poziomie. Na pewno nie na taki konkurs.

Również pod naszym wpisem znajdujemy różnorodne opinie:

I znów mi smutno. Za Tulią jestem całym serduchem od pierwszej piosenki, jaką usłyszałem… ale niestety “Pali się” nie jest piosenką ani na Eurowizję, ani na powiatową listę przebojów. Kurcze… dlaczego potrafimy spieprzyć każdą szansę?

 

Z tego co zauważyłem na YouTube, milion razy lepsze recenzje zbieramy od fanów z zagranicy, to chyba dobrze. Sam oceniam na 7/10, dużo bardziej w moim guście niż zeszłoroczny utwór.

 

Z tego co zauważyłem na YouTube, milion razy lepsze recenzje zbieramy od fanów z zagranicy, to chyba dobrze. Sam oceniam na 7/10, dużo bardziej w moim guście niż zeszłoroczny utwór.

Przytoczyliśmy kilka komentarzy, które pojawiły się pod artykułami na trzech różnych stronach internetowych. Jak obstawiają bukmacherzy? Na jakim miejscu plasuje się Polska? Nasz kraj obecnie znajduje się na 22. pozycji. Jak jednak wypadamy na tle “naszego” półfinału? Najwyższe – piąte miejsce notuje Cypr, zaraz za nim, na szóstej pozycji znajduje się Islandia. Nad nami plasuje się również: Portugalia (8. miejsce), Grecja (12. miejsce), Belgia (16. miejsce), Słowenia (17. miejsce) i Australia (19. miejsce). Poniżej polskiego “oczka” umiejscowione zostały natomiast: Estonia (25. miejsce), Finlandia (26. miejsce), Czechy (27. miejsce), Białoruś (31. miejsce), Węgry (33. miejsce), Gruzja (36. miejsce), Serbia (39. miejsce), San Marino (40. miejsce) oraz Czarnogóra (41. miejsce). Wynika z tego, że zgodnie z przewidywaniami bukmacherów powinniśmy znaleźć się w wielkim finale. W pełnej klasyfikacji, według przewidywań bukmacherów wyniki pierwszego półfinału powinny wyglądać następująco:

 1. Cypr (5. miejsce)
 2. Islandia (6. miejsce)
 3. Portugalia (8. miejsce)
 4. Grecja (12. miejsce)
 5. Belgia (16. miejsce)
 6. Słowenia (17. miejsce)
 7. Australia (19. miejsce)
 8. POLSKA (22. miejsce)
 9. Estonia (25. miejsce)
 10. Finlandia (26. miejsce)
 11. Czechy (27. miejsce)
 12. Białoruś (31. miejsce)
 13. Węgry (33. miejsce)
 14. Gruzja (36. miejsce)
 15. Serbia (39. miejsce)
 16. San Marino (40. miejsce)
 17. Czarnogóra (41. miejsce)

Stan na: 09.03.2019r, godz. 00:10 – https://eurovisionworld.com/odds/eurovision

W serwisie YouTube pod teledyskiem na kanale TuliaVEVO na ponad siedem godzin po publikacji oficjalnej wersji utworu widnieje 4,7 tys. “łapek w górę” i 800 “łapek w dół”. Klip został wyświetlony ponad 175 tys. razy. Na oficjalnym koncie Eurowizji te liczby nie robią już tak dużego wrażenia. Piosenka została tam opublikowana godzinę później, wyświetlono ją niespełna 50 tys. razy i pozostawiono 4 tys. “kciuków”.

Na potrzeby konkursu do piosenki dodano wstawki w języku angielski, a tytuł zmieniono na Pali Się (Fire Of Love)! Za muzykę odpowiedzialna jest Nadia Dalin, z kolei tekst napisali: Sonia Krasny, Allan Rich oraz Jud Friedmann. Polska wystąpi 14 maja podczas pierwszej połowy pierwszego półfinału. Zmierzy się m. in. z Katerine Duska z Grecji, czeskim zespołem Lake Malawi i reprezentującą Cypr Tamtą.

Komentarze z Facebooka