Właśnie na kanale Eurowizji w serwisie YouTube został opublikowany konkursowy utwór Malty! Poznajmy “Chameleon” od Micheli!

Zwyciężczynią pierwszej edycji programu X Factor Malta została Michela Pace. W finale wykonała piosenkę “Shallow”, którą w oryginale wykonują Lady Gaga i Bradley Cooper. Tuż za nią uplasowali się: Owen Leuellen – na 2. miejscu, Nicole Frendo – na 3. miejscu i Petra – na 4. miejscu. Michela urodziła się 25 stycznia 2001 roku – stanowi więc pierwszą w historii uczestniczkę Eurowizji urodzoną w XXI wieku. Warto zaznaczyć, że w 2017 roku, w wymaganym wieku 16 lat, zgłosiła do eurowizyjnych preselekcji piosenkę “Cruise Control”, lecz nie została ona zakwalifikowana do stawki finałowej konkursu.

Malta zadebiutowała w Konkursie Piosenki Eurowizji w 1971 roku. Dwukrotnie zajęła drugie miejsce (2002 i 2005), ale nigdy nie udało jej się zwyciężyć. Zeszłoroczne eliminacje wygrała Christabelle z piosenką “Taboo”. Niestety, w Lizbonie nie awansowała do Wielkiego Finału. Jury przyznało jej 93 punkty (5. miejsce), w telewidzowie – 8 punktów (ostatnie, 18. miejsce). Suma 101 punktów dała 13. miejsce z 10 punktami straty do 10. pozycji.

Komentarze z Facebooka