Kilka dni temu poznaliśmy ostatnie piosenki tegorocznej eurowizyjnej stawki. Wśród nich znalazły się także wybrane wewnętrznie propozycje z Holandii i Irlandii. Oba utwory i teledyski do nich przypadły do gustu fanom Konkursu Piosenki Eurowizji, a Duncan jest nawet pozycjonowany jako główny faworyt do zwycięstwa w notowaniach bukmacherów. Jak artyści poradzili sobie w swoich pierwszych wykonaniach tych piosenek na żywo?

Zaledwie dzień po premierze utworu Duncan Laurence zaprezentował “Arcade” w wersji akustycznej w programie De Wereld Draait Door w towarzystwie instrumentów smyczkowych, fortepianu oraz chórku. Ta emocjonalna ballada jest zainspirowana prawdziwą historią tragicznie zakończonej miłości, mówi o ukochanej osobie, którą utracono. Piosnka powstawała ponad dwa lata – od skromnego demo do złożonej kompozycji, w skład której wchodzi aż 165 linii instrumentalnych i wokalnych. Duncan ze swoim “Arcade” wystąpi 16 maja w drugiej połowie drugiego półfinału Eurowizji. Zobaczcie jego występ na żywo:

Natomiast Sarah McTernan zaprezentowała swoje “22” w odcinku irlandzkiej wersji znajomego nam telewizyjnego formatu Taniec z Gwiazdami. Ta młoda wokalista, dopiero zaczynająca swoją karierę, jest znana między innymi z udziału w programie The Voice of Ireland (2015). Twórcami jej eurowizyjnej propozycji są: Janieck, Marcia “Misha” Sondeijker i Roulsen. Jednak nie jest to pierwsza piosenka, którą artystka zgłaszała do krajowego nadawcy RTE. Wcześniejsze utwory zostały jednak odrzucone, a za ich warstwę tekstową odpowiadał duet Ylva & Lina Persson. Sarah zaprezentuje “22” już 14 maja w pierwszej połowie drugiego półfinału Eurowizji. Oto jej występ live:

Jak Waszym zdaniem poradzili sobie artyści? Czy te utwory mają szansę zająć wysokie miejsca w Tel Awiwie?

Komentarze z Facebooka