#PoEurowizji to nasza najnowsza seria artykułów, w której przedstawimy Wam jak potoczyła się kariera artystów po ich udziale w Konkursie Piosenki Eurowizji. Czy odnieśli sukces, stali się gwiazdami, a może ich kariera się zakończyła? Zapraszamy do czytania i komentowania!

Pastora Soler urodziła się w Coria del Rio w 1978 roku. Swoją karierę zaczęła debiutanckim albumem Nuestras coplas, kiedy miała zaledwie 16 lat, ale na dobre popularność zdobyła w 1999 roku trzecim albumem Fuente de luna. Płyta nazwana imieniem i nazwiskiem Pastory Soler w 2005 roku zdobyła certyfikat złotej płyty. Do 2011 roku piosenkarka wydała łącznie dziewięć albumów, a w kolejnym roku hiszpański nadawca RTVE wyselekcjonował ją na reprezentantkę Hiszpanii na 57. Konkurs Piosenki Eurowizji w Baku. W czasie specjalnego programu Eurovisión. Pastora Soler, wykonała trzy piosenki: “Tu vida es tu vida”, “Quédate conmigo” i “Ahora o nunca”. Jednogłośną decyzją jurorów i telewidzów do Baku pojechała z piosenką “Quédate conmigo”. W finale Eurowizji jurorzy postawili ją na 5. miejscu, lecz 18. pozycja w głosowaniu europejskich telewidzów zepchnęła ją na 10. miejsce. Piosenka dotarła na 35. miejsce listy przebojów podsumowującej rok 2012 w Hiszpanii.

Zaraz po Eurowizji popularność Pastory Soler znacznie wzrosła. Została jurorką w programie El Número Uno, a potem wydała swój dziesiąty album Conóceme, który zajął 2. miejsce w zestawieniu Productores de Música de España. W marcu 2014 roku Pastora zemdlała na scenie, co było początkiem jej problemów psychicznych. Cierpiała na lęk sceniczny, przez co ograniczyła swoją działalność artystyczną. Po kolejnym incydencie lękowym, 1 grudnia 2014 roku Pastora Soler zawiesiła karierę. Nie zniknęła jednak całkiem z mediów, wydając kilka dni później album upamiętniający dwudziestolecie działalności – 20. 

Wkrótce wystąpiła gościnnie w roli mentorki programu The Voice Kids. W 2015 roku nie pojawiała się zbyt często w mediach, skupiła się na życiu prywatnym. W maju zasiadła w hiszpańskim jury na Eurowizji, stawiając na pierwszym miejscu Rosjankę Polinę Gagarinę. We wrześniu urodziła córkę Estrellę, a 1 lutego 2017 roku w swoich social mediach poinformowała o wznowieniu działalności. Ogłosiła trasę koncertową promującą nowy album. Singiel “La tormenta” ukazał się w Walentynki i zapowiadał krążek La calma, którego premierę zaplanowano na 15 września – dzień drugich urodzin córki Pastory i jej męża, choreografa Francisa Viñolo. Nowy album momentalnie powędrował na pierwsze miejsca wielu notowań.

Pastora Soler nie zniknęła wcale z publicznego oka. Nadal pozostaje jedną z najbardziej znanych i cenionych wokalistek w Hiszpanii, często uczestniczy w różnych uroczystościach, koncertach i wydarzeniach medialnych. Czasami występuje też w roli modelki, pojawiając się na łamach magazynów modowych. Wspiera również działalność charytatywną, a wiele uwagi poświęca walce z dyskryminacją ze względu na orientację seksualną.

Obojętna nie jest także fanom Eurowizji, którzy bacznie obserwują jej działalność, a także uwielbiają jej eurowizyjny utwór “Quedate conmigo”, który dwukrotnie zajął ósme miejsce w plebiscycie ESCRadio na najlepszą piosenkę w historii Konkursu Piosenki Eurowizji!

Co sądzicie o twórczości Pastory Soler? Czy rzeczywiście dała Hiszpanii jej najlepszy w historii występ? Czy powinna powrócić na Eurowizję?

Komentarze z Facebooka