Niespełna dwa miesiące pozostały do 64. Konkursu Piosenki Eurowizji w Tel Awiwie. Poznaliśmy już wszystkie piosenki oraz ruszyły przedeurowizyjne przygotowania. Organizująca konkurs telewizja KAN milczy jednak w kwestii występów gościnnych. Co mówią zatem izraelskie media?

Już od jakiegoś czasu mówi się o występie Madonny w Izraelu. Choć udział Amerykanki w widowisku mógł wydawać się niemożliwy ze względów na koszta, milioner Sylvan Adams zgodził się pokryć finansowo występ wokalistki. Europejska Unia Nadawców nie zajęła stanowiska, jednak nieoficjalnie wiadomo, że pojawiły się napięcia między organizatorami a Madonną w związku z wyborem piosenek, które miałaby zaśpiewać w maju. Nieoficjalne informacje mówią także, że koszt pojawienia się ikony popu na Eurowizji miałby wynieść ok. 1,5 miliona dolarów, a sam występ trwałby przez 15 minut, w czasie liczenia głosów.

Czy Madonna w końcu wystąpi na Eurowizji?

Hebrajskie źródła podają jednak, że telewizja KAN ma też inne duże plany. Na scenie Eurowizji 2019 mają zaprezentować się również wszyscy izraelscy zwycięzcy konkursu:

  • Izhar Cohen – “A-Ba-Ni-Bi” (1978)
  • Gali Atari & Milk&Honey – “Hallelujah” (1979)
  • Dana International – “Diva” (1998)
  • Netta – “Toy” (2018)

Nie wiadomo jednak, w których koncertach i jakich ich częściach wystąpią czterej eurowizyjni zwycięzcy z Izraela oraz jakie piosenki zaprezentują.

Izrael zadebiutował na Eurowizji w 1973 roku i wygrał ją do tej pory czterokrotnie: w 1978, 1979, 1998 i 2018 roku. Dwukrotnie gospodarzem konkursu była Jerozolima: w 1979 i 1999 roku. Eurowizja 2019 odbędzie się w Tel Awiwie za sprawą zeszłorocznej wygranej Netty, która w barwach Izraela za piosenkę “Toy” otrzymała 529 punktów. 14, 16 i 18 maja z Expo Tel Aviv widzów na całym świecie powitają: Bar Refaeli, Erez Tal, Assi Azar i Lucy Ayoub. Konkursowi przyświeca motto “Dare to dream”.

Kto Waszym zdaniem powinien wystąpić gościnnie na Eurowizji 2019 w Tel Awiwie?

źródła: Ynet, wiwibloggs.com

Komentarze z Facebooka