Tegoroczna reprezentantka Cypru, Tamta, jest niewątpliwie jedną z największych gwiazd tegorocznego Konkursu Piosenki Eurowizji, a także dla wielu jego faworytką! Z piosenką “Replay” powalczy o pierwsze cypryjskie zwycięstwo. Wiemy coraz więcej o jej występie!

Z kim wystąpi Tamta?

Dzisiaj CyBC, czyli oficjalny cypryjski nadawca, ogłosił na swoim facebook’owym profilu, że na scenie razem z Tamtą w Tel Awiwie wystąpi czterech tancerzy: Lamin, Kenny, Niklas i Benjamin. Za całą prezentację do piosenki “Replay” odpowiadać będzie Sacha Jean-Baptiste, która odpowiada także za zeszłoroczny występ Eleni Foureiry i piosenki “Fuego”. Występ Tamty z “Replay” usłyszymy na żywo podczas pierwszego półfinału, który odbędzie się 14 maja 2019 w Tel-Awiwie.

Kim jest Tamta?

Tamta, czyli Tamta Goduadze urodziła się 10 stycznia 1981 roku w stolicy Gruzji – Tbilisi. W tym kraju spędziła swoje dzieciństwo i początkowe lata młodości. Tamta zaczęła śpiewać w wieku pięciu lat, jednak na poważnie zajęła się muzyką, kiedy wyprowadziła się do Grecji w wieku 22 lat. Wzięła tu udział w programie Super Idol. Zajęła drugie miejsce. W 2007 roku wzięła udział w greckich preselekcjach do Eurowizji, gdzie jej ballada „With Love” uplasowała się na trzecim miejscu. Artystka na swoim koncie ma cztery albumy studyjne i wiele hitowych singli m.in. „Ilious Ke Thalasses” czy „Arhes Kalokeriou”. Była też jurorką w dwóch wersjach programu X Factor – w 2014 roku w Gruzji, a dwa lata później w Grecji. Od wielu lat trwały spekulacje, czy artystka pojedzie na Konkurs Piosenki Eurowizji. Nieoficjalnie mówi się, że dostawała propozycje zarówno od greckiego nadawcy, jak i z Cypru. Podczas MAD VMA 2018 wystąpiła razem z Mikolasem Josefem – tegorocznym reprezentantem Czech. Wspólnie wykonali utwór „Lie To Me”. Ostatnio wydała singiel “Na Me Paris Makria”, a potem zaprezentowała go fanom w wersji angielskiej pt. “Don’t Kiss Goodbye”.

Cypr zadebiutował na Eurowizji w 1981 roku. Nie odnosił zbyt wielkich sukcesów, ale ich piosenki przypominały o różnorodności Eurowizji i kulturze. W tym roku, Cypr reprezentowała wielka gwiazda – Eleni Foureira, która z piosenką “Fuego” rozpaliła scenę w Lizbonie. W rankingach bukmacherskich była faworytką do pewnego zwycięstwa. Ostatecznie przegrała tylko z Nettą, zajmując drugie miejsce – najlepsze w historii startów tej wyspy. Warto dodać, że jej utwór stworzył Alex P, a za prezentację sceniczną odpowiadała Sacha Jean-Baptiste.

Komentarze z Facebooka