Tegoroczna reprezentantka Grecji jest jedną z faworytek 64. Konkursu Piosenki Eurowizji w Tel Awiwie. Katerine Duska z piosenką “Better Love” zajmuje obecnie ósme miejsce w rankingu bukmacherów. Teraz grecka reprezentacja powiększa się o cztery osoby!

Razem z Katerine Duska wystąpią na scenie cztery kobiety! Są to:

  • Erasmia Markides
  • Eleni Pozantzidou
  • Dimitra Vlachou
  • Fania Grigoriou

Wszystkie artystki będą pełniły rolę chórzystek, a także tancerek. Erasmia Markides ma już doświadczenie na Eurowizji, ponieważ była chórzystką Demy w 2017 roku.

14 lutego ogłoszono, że to właśnie Katerine Duska pojedzie do Tel Awiwu w barwach Grecji z utworem “Better Love”. Przy pisaniu tekstu artystka współpracowała z Davidem Sneddonem, który wraz z Leon of Athens był odpowiedzialny również za muzykę.

Kim jest Katerine Duska?

Katerine Duska jest piosenkarką i autorką tekstów. Urodziła się w kanadyjskim Montrealu, jednak jako nastolatka przeprowadziła się do stolicy Grecji – Aten, gdzie skończyła studia na tamtejszym uniwersytecie. Swoją muzyczną karierę rozpoczęła w 2013 roku, kiedy ukazał się jej debiutancki utwór “One In A Million”, natomiast dwa lata później artystka wydała pierwszy album. Zdobyła wielu fanów, przez których porównywana jest do takich gwiazd jak Amy Winehouse czy Jessie Ware.

Grecja na Eurowizji

Grecy zadebiutowali na Eurowizji w 1974 roku. Przez długi czas nie mogli cieszyć się licznymi sukcesami – dopiero w 2001 roku znaleźli się na konkursowym podium, kiedy kraj ten reprezentował duet Antique z utworem “I Would Die For You”. 4 lata później Helena Paparizou z “My Number One” zwyciężyła w 50. edycji konkursu w Kijowie. Od 2005 roku Grecja wielokrotnie znajdowała się w czołowej dziesiątce stawki. Rok temu w Lizbonie w biało-niebieskich barwach wystąpiła Yianna Terzi z piosenką “Oniro mou”. Pomimo obiecujących przewidywań zdobyła łącznie 81 punktów, zajmując 14. miejsce i nie awansując do finału.

 

Komentarze z Facebooka