Od jakiegoś czasu spekulowano, kto wystąpi gościnnie podczas finału 64. Konkursu Piosenki Eurowizji w Tel Awiwie. Jedną z możliwych opcji miała być legenda popu – Madonna. Jej występ miałby kosztować ponad milion dolarów i trwać przez 15 minut, w czasie liczenia głosów. Teraz pogłoski oficjalnie potwierdzają największe izraelskie media!

Choć eurowizyjne media milczą, informację prawdopodobnie zaakceptowaną przez Europejską Unię Nadawców podały już oficjalnie największe izraelskie media – Jerusalem Post, Haaretz oraz Ynet – gościem specjalnym Eurowizji 2019 w Tel Awiwie będzie Madonna. Koszta jej obecności w Izraelu pokryje, zgodnie z wcześniejszymi doniesieniami, kanadyjsko-izraelski milioner Sylvan Adams. Wczoraj powiedział on na konferencji INTV w Jerozolimie:

To potężny sposób na rozwój turystyki. Myślę, że im więcej ludzi tu sprowadzimy, tym bardziej zobaczą oni naszą prawdziwą naturę, prawdziwe piękno i otwartość naszego kraju i naszych ludzi oraz wolność, otwartość, tolerancyjność i bezpieczeństwo naszego kraju.

W czasie Eurovision in Concert w Amsterdamie swój występ na Eurowizji 2019 potwierdziła również Dana International, która wygrała konkurs w 1998 roku z piosenką “Diva”. Występu w maju wciąż nie potwierdzili Gali Atari (1979) i Izhar Cohen (1978) – pozostali izraelscy zwycięzcy, którzy według doniesień mają być zaangażowani w Eurowizję w Tel Awiwie.

Izrael zadebiutował na Eurowizji w 1973 roku i wygrał ją do tej pory czterokrotnie: w 1978, 1979, 1998 i 2018 roku. Dwukrotnie gospodarzem konkursu była Jerozolima: w 1979 i 1999 roku. Eurowizja 2019 odbędzie się w Tel Awiwie za sprawą zeszłorocznej wygranej Netty, która w barwach Izraela za piosenkę “Toy” otrzymała 529 punktów. 14, 16 i 18 maja z Expo Tel Aviv widzów na całym świecie powitają: Bar Refaeli, Erez Tal, Assi Azar i Lucy Ayoub. Konkursowi przyświeca motto “Dare to dream”.

źródła: haaretz.com, The Jerusalem Post

Komentarze z Facebooka