Konkurs Piosenki Eurowizji jest nadawany na pięciu kontynentach i co roku przyciąga niemal dwieście milionów telewidzów. W ostatnich kilku latach oglądali go widzowie w największych krajach świata: Chinach, Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, czy Brazylii. W tym roku jedno z tych państw zrezygnowało z transmisji, jednak kolejny kraj po przerwie ponownie na swoich ekranach pokaże Eurowizję!

Od 2016 roku 🇺🇸Logo TV nadawało na żywo Konkurs Piosenki Eurowizji w Stanach Zjednoczonych. Wielki Finał konkursu w zeszłym roku oglądały 74 tysiące amerykańskich telewidzów – o ok. 10 tysięcy więcej w stosunku do Eurowizji 2017. Komentatorami dla amerykańskich telewidzów byli Michelle Visage i Ross Mathews. Nadawca zdecydował się jednak nie transmitować Eurowizji 2019! Jest to zaskakująca decyzja, tym bardziej po potwierdzeniu występu Madonny w Tel Awiwie oraz po sukcesie występu Justina Timberlake’a w 2016 roku.

Przeciwna deklaracja nadeszła zza amerykańskiej granicy! 🇨🇦OMNI Television potwierdziła, że Eurowizję 2019 obejrzą widzowie w Kanadzie! Wcześniej Kanadyjczycy oglądali konkurs w latach 2014-2015; za sprawą OUTtv, która skupiała się na działalności na rzecz środowiska LGBT+. Kanada miała też kilka wcześniejszych wątków na Eurowizji – szwajcarskie reprezentantki w latach 1988, 1993 i 2016: Celine Dion, Annie Cotton oraz Rykka, pochodzą właśnie z Kanady. Podobnie francuska reprezentantka z 2001 roku – Natasha St-Pier!

Jak sądzicie – czy Eurowizja powinna być nadawana w Stanach Zjednoczonych? Czy kraje amerykańskie powinni w przyszłości brać w niej udział?

 

Komentarze z Facebooka