Konkurs Piosenki Eurowizji dla Dzieci w 2019 roku odbędzie się 24 listopada w Gliwicach. Do tej pory udział w konkursie potwierdziło osiem państw, a dziś do tego grona dołączyło kolejne z nich! 

Udział w Eurowizji Junior 2019 potwierdziła 🇵🇹Portugalia! Telewizja RTP nie ogłosiła jeszcze jednak, w jaki sposób wyłoniony zostanie reprezentant kraju. Portugalia zadebiutowała w dziecięcej Eurowizji w 2006 roku, lecz po słabych wynikach w dwóch pierwszych latach wycofała się z konkursu. Po wygranej w dorosłej Eurowizji w 2017 roku Portugalczycy zdecydowali się na powrót do Eurowizji Junior: Mariana Venâncio z piosenką “Youtuber” zajęła 14. miejsce, co stanowi najlepszy wynik kraju w krótkiej historii startów. Do Tbilisi rok temu pojechała Rita Laranjeira z propozycją “Gosto de Tudo (Já Não Gosto de Nada)”. W głosowaniu jurorów zdobyła 0 punktów (19. miejsce), a w głosowaniu online otrzymała 42 punkty (13. miejsce). Z liczbą 42 punktów zajęła 18. miejsce.

Eurowizja Junior 2019 odbędzie się 24 listopada w Gliwice Arena. W zeszłym roku reprezentantka Polski Roksana Węgiel zwyciężyła konkurs w Mińsku z piosenką “Anyone I want to be”, co otworzyło Telewizji Polskiej drogę do organizacji tegorocznej edycji Eurowizji Junior. Do tej pory udział w niej potwierdziły: Australia, Francja, Gruzja, Holandia, Irlandia, Polska, Portugalia, Rosja oraz Walia. Udział najprawdopodobniej weźmie też Kazachstan, który nie ogłosił oficjalnie startu w konkursie, ale rozpoczął przygotowania do preselekcji.

źródło: eurofestivales.blogspot.com

Komentarze z Facebooka