Na dokładny miesiąc przed półfinałami 64. Konkursu Piosenki Eurowizji w Tel Awiwie ruszyły ankiety, w których głosowaliście na swoich faworytów. Wyniki Waszego głosowania, w którym oddaliście ponad 1600 głosów, połączyliśmy w stosunku 50/50 z rankingami naszych redaktorów, by wybrać dziesięcioro finalistów – oto wyniki!

PÓŁFINAŁ 1

Po połączeniu głosów zwyciężczynią pierwszego półfinału okazała się TamtaCypru. Kolejne miejsca w top 10 zajęli reprezentanci: Grecji, Belgii, Polski, Serbii, Islandii, Australii, Słowenii, Węgier i Białorusi. Poza finałem z kolei uplasowały się: San Marino, Estonia, Czechy, Portugalia, Finlandia, Czarnogóra i Gruzja.

Faworytem naszego redakcyjnego jury również był Cypr. Skład finalistów wyglądał identycznie w porównaniu do wyników ostatecznych. W stosunku do nich redaktorzy lepiej ocenili Serbię, Węgry i Portugalię, a gorzej – Polskę, Islandię i Estonię.

Z kolei największą liczbę głosów w ankiecie zdobyła… Polska. Tuż za nią uplasowała się Grecja, dalej Islandia, a na 4. miejscu zwycięski Cypr. Choć w Waszym top 10 znalazły się Czechy i San Marino, ich wynik nie wystarczył na wejście do ostatecznej dziesiątki finalistów. W porównaniu do wyników końcowych lepiej oceniliście Polskę, Islandią, Słowenię, Czechy, San Marino i Finlandię, a gorzej Cypr, Belgię, Węgry, Australię, Estonię i Portugalię.

PÓŁFINAŁ 2

Zwycięzcą Polskich Fanów Eurowizji w drugim półfinale został Duncan Laurence, który w Tel Awiwie będzie reprezentował Holandię. Na kolejnych miejscach w top 10 znalazły się: Norwegia, Szwajcaria, Armenia, Albania, Azerbejdżan, Malta, Szwecja, Macedonia Północna i Rosja. Poza finałem uplasowały się kolejno: Rumunia, Łotwa, Chorwacja, Irlandia, Dania, Litwa, Austria i Mołdawia. 

Nasi redaktorzy głosowali bardzo podobnie do ostatecznych wyników. Ich faworytem również była Holandia. Zamiast Rosji w finale widzieliby Rumunię. W stosunku do końcowych rezultatów lepiej wypadły: Albania, Malta, Macedonia Północna, Rumunia, Austria i Irlandia, a gorzej – Armenia, Azerbejdżan, Szwecja, Rosja, Chorwacja, Dania i Litwa.

Głosowanie w ankiecie było naprawdę wyrównane. Minimalnym zwycięzcą został Azerbejdżan. Jedyną różnicą w porównaniu do wyników końcowych jest Rumunia, którą woleliście od Macedonii Północnej. W stosunku do ostatecznego rezultatu lepiej oceniliście: Azerbejdżan, Armenię, Rosję, Rumunię, Chorwację, Irlandię, Danię, Litwę i Mołdawię, a gorzej – Norwegię, Holandię, Maltę, Albanię, Macedonię Płn, Łotwę i Austrię.

Głosowanie trwa jeszcze w ankiecie o krajach automatycznie zakwalifikowanych do finału! [TUTAJ]

Komentarze z Facebooka