Zaczynamy eurowizyjne próby! Pierwsi reprezentanci stanęli dzisiaj na scenie w Tel-Awiwie. Swoją pierwszą próbę odbyły dzisiaj reprezentacje uczestników pierwszego półfinału: Cypru, Czarnogóry, Finlandii, Polski, Słowenii, Czech, Węgier, Białorusi oraz Serbii. Oprócz tego odbyły się także konferencje prasowe, dzięki czemu mogliśmy dowiedzieć się więcej o tegorocznych uczestnikach Konkursu Piosenki Eurowizji oraz ich występach. Sprawdźcie, co przygotowali reprezentanci oraz oceńcie ich szanse.

CYPR

Pierwszy półfinał otworzy reprezentantka Cypru – Tamta, która wystąpi na scenie razem z czterema tancerzami. Artystka wyróżnia się strojem: ma długie, czarne kozaki na szpilce sięgające uda oraz czarną, świecącą kurtkę, którą przykrywa srebrną kreację, do której przyczepione ma kryształki. Tancerze ubrani są w czerń, mają kapelusze. Cypr postawił na srebrną i niebieską kolorystykę. występu. Ciekawym punktem występu będzie zmiana stroju – tancerze zdejmą z Tamty kurtkę i będziemy oglądać artystkę w srebrnym, odważnym stroju. Cały występ jest pełen tańca i energii. Będzie się działo!

Kacper, redaktor PFE:

Tamta przypomina mi nieco Lady Gagę. Świetne ruchy i choreografia. Miejmy nadzieję, że zostanie to dobrze „ograne” w telewizji!

CZECHY

Zespół Lake Malawi postawił na znany nam już wcześniej motyw z teledysku. Zobaczymy także charakterystyczne stroje Czechów, w tym żółtą bluzę lidera. Tło tworzą ciekawe wizualizacje. Trio zostało umieszczone w ramkach, ale z czasem Albert będzie na całej scenie! Nie brakuje mu energii, dzięki czemu prezentacja nie jest statyczna. Występ można nazwać poprawnym i lekkim w odbiorze. Wokalnie jest dość dobrze. Czy to jednak wystarczy na awans do finału?

Mikołaj, redaktor PFE:

Pusta scena, zwyczajne tło, ten sam outfit z teledysku. Wszystko powtarzalne i nudne. Nie rozumiem pozytywnych opinii na temat tej próby.

FINLANDIA

Reprezentacja Finlandii także pokaże nam coś już znamy. Darude będzie za swoją konsolą, zaś Sebastian Rejman skorzysta z możliwości sceny oraz jej dodatkowych wybiegów. Wraz z nimi wystąpi tancerka w zielonej sukience, którą fani Eurowizji mogą znać z występu preselekcyjnego. Znajdzie się ona na środku sceny na białym podeście, a Darude w jej bocznej części.

POLSKA

Polskie reprezentantki – zespół Tulia wystąpi w pierwszym półfinale z czwartym numerem startowym. Dziewczyny wystąpią w strojach nawiązujących do naszej kultury ludowej – będą miały spódnice w kolorowe pasy, złote korony z etnicznymi dodatkami, czerwone koszule oraz kozaki. Ciekawym elementem ich stroju są duże, bordowe szale, którymi na początku będą przykryte. Występ nie będzie statyczny. Artystki będą zmieniały miejsca na scenie. W prezentacji zostanie użyty kręcony się podest. Na wizualizacjach zobaczymy przygotowane wcześniej materiały ze zbliżeniami na ich twarze, następnie ogień. Wiodącym kolorem jest czerwony. O zdolności wokalne naszych reprezentantek nikt się nie martwi. Cały występ jest bardzo oryginalny, przemyślany, choć wymaga jeszcze dopracowania.

Galerię zdjęć z pierwszej próby zespołu Tulia znajdziecie tutaj.

SŁOWENIA

Zala Kralj i Gašper Šantl skorzystali z motywu preselekcyjnego. Znowu na scenie będzie bardzo tajemniczo, skromnie, ale bardzo nastrojowo i intymnie. Para postawiła na delikatność, są blisko siebie. Widać u nich duże zaangażowanie. Tak jak podczas preselekcyjnego występu, para ubrana jest na biało. W tle zobaczymy kosmiczne wizualizacje z przeważającym kolorem ciemnoniebieskim. Czy taki spokojny występ jest kluczem do sukcesu?

CZARNOGÓRA

Zespół D mol wystąpi w białych, spójnych ze sobą strojach. Dodatkowym elementem stylizacji są dodatki (m.in. szale) w barwach Czarnogóry – czerwonym i złotym. Niestety, młodzi reprezentanci nie radzą sobie jeszcze z choreografią przygotowaną na występ, sami nie czuję się też pewnie na scenie. Dziennikarze w Centrum Prasowym mówią, że praca kamer jest bardzo chaotyczna, a przed reprezentantami Czarnogóry jeszcze wiele pracy. Które miejsce w półfinale mogą zająć?

WĘGRY

Pierwszy eurowizyjny powrót! Joci Pápai już dwa lata temu pokazał, że potrafi czarować na scenie. I na to musimy być też gotowi w tym roku. Węgier występuje na scenie sam ubrany w czerń z romskimi elementami, jest na boso. Większość utworu będzie stał na środku sceny, choć zacznie go siedząc na bryle. Scena będzie mienić się w złocie i czerni. W tle pojawiają się także zdjęcie jego ojca. Wszystkie wizualizacje są na najwyższym poziomie. Za Jocim zobaczymy złote drzewo, które będzie się mienić. Wokalnie – bezbłędnie! Cały występ jest dobrze przemyślany i dopracowany.

BIAŁORUŚ

Reprezentantka Białorusi postawiła na odważną i nowoczesną stylizację. Na scenie będę towarzyszyli jej tancerze: dwóch mężczyzn, a potem dołączą do nich dwie kobiety. Występ będzie bardzo energetyczny. W tle będziemy oglądać kolorowe wizualizacje, różne kształty,  a także twarze. Cała prezentacja będzie skupiać się na choreografii. Na scenie pojawią się także skrzynie. Jak oceniacie szanse Białorusi na awans do finału?

SERBIA

Dzisiejsze próby zakończyła Nevena Božović. Reprezentantka Serbii stoi na środku sceny. Podobnie jak podczas preselekcji, ubrana jest w czarną sukienkę oraz masywną, srebrną biżuterię. Wokalnie Nevena zachwyca wszystkich. Także wizualizacje i prezentacja sceniczna jest na najwyższym poziomie. Tło zostało stworzone w ciemnych kolorach, dodatkowymi jego elementami jest srebrny i złoty pył. Dziennikarze podkreślają, że była to bardzo mocna i dobra próba, a efekt końcowy jest zachwycający. Czy to oznacza, że Serbia zapewni sobie pewne miejsce w finale?

Joanna, redaktorka PFE:

Teraz chyba już nikt nie powinien mieć złudzeń, że Serbia zasługuje na finał! Nevena ma wspaniały głos, a cały występ będzie wyglądał genialnie!

Co sądzicie o dzisiejszych próbach? Czy Wasi faworyci dobrze się spisali? Które próby podobały Wam się najbardziej?

Komentarze z Facebooka