Drugi dzień prób w Tel Awiwie należał do uczestników drugiej połowy pierwszego półfinału. Dzisiaj zobaczyliśmy reprezentantów Belgii, Gruzji, Australii, Islandii, Estonii, Portugalii, Grecji oraz San Marino. Potem odbyły się ich pierwsze konferencje z dziennikarzami. Tym samym, odbyły się już próby wszystkich uczestników pierwszego półfinału i można już ocenić ich szanse na awans do finału. Sprawdźcie, jak zaprezentowali się dzisiaj artyści. Kto z nich ma pewne miejsce w finale?

BELGIA

Dzisiaj jako pierwszy na eurowizyjnej scenie zaprezentował się Eliot. Ubrany jest w czarną kurtkę z pomarańczowymi pasami. Na scenie są trzy bębny, którymi zajmuje się dwójka bębniarzy. Mają oni koszulki ze znakiem pokoju. Choreografia jest dość statyczna, będę pokazywane gesty ręką. Cały występ utrzymany jest w czerwono-granatowej kolorystyce. Czy to wystarczy, aby Belgia awansowała do finału?

GRUZJA

Prezentacja Gruzji będzie skupiać się głównie na talencie wokalnym Oto oraz wizualizacjach. Występ rozpocznie sam, a następnie dołączy do niego pięciu chórzystów. Tło za nimi może budzić zachwyt. Zobaczymy na nim góry, które będą współgrały z klimatem piosenki. Pojawi się potem na nich ogień, zobaczymy także kolczasty drut. Oto jest bardzo chwalony za jego zdolności wokalne. Cały występ jest bardzo efektowny. Czy Gruzja stanie się czarnym koniem pierwszego półfinału?

Wojtek, redaktor PFE:

Gruzja bardzo mnie zaskoczyła. Do dobrego live doszły mroczne, ogniste wizualizacje. Starczy na finał? Zobaczymy za 9 dni. Moim zdaniem zasługuje.

AUSTRALIA

Ten występ będzie wyjątkowy! Każdy jednak będzie go mógł ocenić inaczej. Artystka ubrana jest w długą, białą suknie. Ma także na głowie charakterystyczną, srebrną koronę i mocny makijaż. Kate zaprezentuje nam kosmiczny klimat, będzie kolorowo. Wystąpi z dwoma tancerkami. Cała trójka będzie unosić nad ziemią – jest to motyw znany już z australijskich preselekcji. Wszystko tworzy efekt latania w kosmosie. Zostaną użyte także dodatkowe efekty i hologramy, m.in. z kulą ziemską. Całość na pewno przykuje uwagę widzów i zostanie zapamiętany. Kate wokalnie spisuje się świetnie.

ISLANDIA

Zespół Hatari wystąpi w swoich charakterystycznych, czarnych, lateksowych strojach. Na scenie pojawia się duża klatka w kształcie kuli. Zobaczmy czarne wizualizacje z łańcuchami, czerwone światło na artystów, to właśnie te dwa kolory będą głównymi w prezentacji Islandii. Później w tle pojawi się twarz, z której później wyłonią się kolce. Pojawi się też pirotechnika, m.in. iskry (na początku będą one jedynym światłem) i ogień. Cały występ zawiera dużo motywów z preselekcji, jak zachowanie artystów, ich gesty i styl występu. Występ jest przemyślany i dopracowany. Będzie to oryginalna, intrygująca, prowokująca i kontrowersyjna prezentacja.

ESTONIA

Występ Victora jest bardzo podobny do tego, który mogliśmy oglądać podczas estońskich preselekcji. Głównym kolorem wizualizacji będzie złoto. Będzie także zmieniane tło z burzą. Artysta zacznie swoją piosenkę z gitarą. Wokalnie jest poprawnie, lepiej niż podczas Eesti Laul. Wspierać go będą dwie chórzystki. Czy artysta może być pewny awansu do finału?

PORTUGALIA

Conan Osiris wierny jest koncepcji występu, którą zaprezentował podczas portugalskich selekcji. Reprezentantowi Portugalii na scenie towarzyszyć będzie tancerz João Reis Moreira. Została zmieniona kolorystyka strojów na zielony. Wizualizacje utrzymane są w czerwonym oraz czarnym kolorze. W tle zobaczymy czerwone róże.

Wojtek, redaktor PFE:

Co tu rzec. Portugalia nie zaskakuje. Na scenie pokazuje dokładnie to samo, co na preselekcjach. Wokalnie nie jest źle, ale nie ma jakiegoś efektu ‘WOW’. Styl piosenki sprawia, że nie słucha się tego dobrze. Nie wróżĘ tej piosence wysokiego miejsca.

GRECJA

Katerine Duska utrzymuje w występie klimat teledysku do “Better Love”. Artysta występuje w ciekawej, białej kreacji. Wizualizacje są biało-różowe. Pojawia się na nim kwiat, który się otwiera. Na scenie znajduje się dekoracja bogato zdobiona kwiatami. Razem z Katerine występuje pięć tancerek, pełniących także rolę chórzystek. Ich choreografia jest zbliżona do tej z teledysku. Głos artystki jest oszałamiający. Cała prezentacja jest bardzo spójna i klimatyczna. Czy tym występem Grecja wróci do finału?

Kamil, redaktor PFE:

Grecja świetnie przeniosła klimat teledysku i symbolikę piosenki na scenę; nie jest to kopia scenografii z teledysku, ale też robi wrażenie. Wokalnie Katerine przeszła najśmielsze oczekiwania. W końcu bardzo udany występ z Grecji!

SAN MARINO

Dzisiejsze próby zamknął powracający na Konkurs Piosenki Eurowizji Serhat. Na scenie wystąpi z dwoma tancerzami i trzema chórzystkami. Artysta ubrany jest w biały garnitur. Co ciekawe, nie ma kapelusza – swojego rozpoznawczego elementu z ostatniej Eurowizji. Tancerze i chórzystki także są w bieli. Serhat występuje na świecącym podeście. Używane są także kolorowe megafony. Stworzone są kolorowe, wyraziste wizualizacje. Pojawią się na nich głównie pasy, ale także napisy m.in. złote “Na Na Na”.

Co sądzicie o dzisiejszych próbach? Czy Wasi faworyci dobrze się spisali? Które próby podobały Wam się najbardziej?

 

 

 

Komentarze z Facebooka