Eurowizyjny świat żyje aktualnie przygotowaniami do 64. Konkursu Piosenki Eurowizji, które nabierają tempa. Dziś miała miejsce przerwa w próbach – nastąpiła chwila oddechu. Okazję wykorzystali Hiszpanie, by ogłosić swoje stanowisko wobec Eurowizji Junior – oto co wiemy!

Szefowa hiszpańskiej delegacji na Eurowizję – Ana María Bordás, ogłosiła, że nadawca RTVE planuje powrót na Konkurs Piosenki Eurowizji dla Dzieci. Takie informacje pojawiały się już wcześniej w tym roku, jednak dopiero dziś zostały potwierdzone w oficjalny sposób.

Hiszpania zadebiutowała na Eurowizji Junior w jej pierwszej edycji w 2003 roku, zajmując 2. miejsce dzięki piosence “Desde el cielo” w wykonaniu Sergio. Rok później reprezentująca ten kraj Maria Isabel wygrała Eurowizję Junior w Lillehammer z piosenką “Antes muerta que sencilla”. Następnym reprezentantem Hiszpanii był Antonio José z propozycją “Te traigo flores” – zajął 2. miejsce. Za czwartym podejściem kraj, który reprezentował Dani Fernández z utworem “Te doy mi voz”, zdobył 4. miejsce – swoje najgorsze. Następnie hiszpański nadawca wycofał się z udziału, tłumacząc to przekazywaniem przez Eurowizję dla Dzieci złych wartości. Pomimo plotek o powrocie i negocjacji Europejskiej Unii Nadawców z nadawcami prywatnymi, Hiszpania nigdy na Eurowizję Junior nie wróciła.

Komentarze z Facebooka