Do Eurowizji w Tel Avivie pozostało zaledwie kilka dni. Emocje powoli sięgają zenitu, a zeszłoroczna zwyciężczyni konkursu dostarcza jeszcze więcej pozytywnej energii publikując swój nowy utwór! Dzisiaj światło dzienne ujrzał kolejny singiel Netty, zatytułowany Nana Banana. Czy osiągnie równie ogromny sukces jak poprzednie nagrania artystki?

Netta Barzilai jest izraelską piosenkarką i DJ-ką. Rok temu została wybrana na reprezentantkę Izraela podczas 63. Konkursu Piosenki Eurowizji, który odbywał się wówczas w Portugalii. Jej propozycja Toy, którą gwiazda wsparła międzynarodową akcję #MeToo, zdobyła sporą rzeszę fanów i już od samego początku była typowana do wygranej. Netta awansowała do Wielkiego Finału, w którym zdobyła łącznie 529 punktów (212 pkt. od jurorów i 317 pkt. od telewidzów), zostawiając konkurencję daleko w tyle. Pozwoliło jej to na zajęcie pierwszego miejsca i sprowadzenie tegorocznego konkursu właśnie do Tel Avivu! Na początku lutego artystka opublikowała piosenkę Bassa Sababa, swój pierwszy od czasu Eurowizji singiel. Wywarł on niesamowicie pozytywne wrażenie wśród słuchaczy i już w 24 godziny osiągnął wynik ponad 2 milionów odsłon w serwisie YouTube! Zaledwie dwa miesiące po premierze tego utworu, Netta wydaje kolejny, już trzeci w swojej karierze – Nana Banana!

Za tekst i muzykę, oprócz Netty, odpowiedzialny był izraelski wokalistka Nathan Goshen oraz Stav Berger – współtwórca Bassa Sababa i zwycięskiego Toy!

Nana Banana usłyszymy na żywo już w sobotę, 18 maja, podczas Wielkiego Finału 64. Konkursu Piosenki Eurowizji. Netta wystąpi jako jedna z głównych gwiazd wieczoru, razem z poprzednimi uczestnikami – Eleni Foureirą, Verką Serduchką, Gali Atari oraz zwycięzcami – Conchitą Wurst i Månsem Zelmerlöwem!

Komentarze z Facebooka