“Soldi”, z którym Mahmood reprezentuje Włochy podczas tegorocznego Konkursu Piosenki Eurowizji, jest jednym z faworytów do wygranej, a także zdobywa coraz większość popularność w naszym kraju. Polka – Natalia Moskal, dzieląca życie między Włochy i Polskę, postanowiła przygotować cover tego utworu.

Natalia Moskal coverem “Soldi” powraca w dobrze sobie znane klimaty electropopu z delikatną nutą R’n’B. Tym razem konfrontuje się z włoskim hitem Mahmooda, prezentując go w bardziej subtelnej aranżacji.

Natalia Moskal (fot. Dawid Ziemba)

Natalia Moskal:

Zdecydowałam się na realizację coveru włoskiej piosenki, ponieważ od jakiegoś czasu częściowo mieszkam w Mediolanie i chciałam spróbować swoich sił w tamtejszym języku. Wybrałam utwór „Soldi”, który mnie bardzo poruszył. Piosenka odniosła komercyjny sukces, chociaż opowiada o trudnych relacjach syna z ojcem, nie jest to więc typowy, singlowy temat. A mi bardzo zależy na tym, aby śpiewać piosenki, które niosą jakąś historię, poruszają struny naszej wrażliwości.
Serdecznie zachęcam wszystkich czytelników portalu Polscy Fani Eurowizji do posłuchania i obejrzenia vertical video, jaki stworzyliśmy wspólnie z Mind Productions do coveru piosnki “Soldi,” która reprezentuje Włochy podczas tegorocznej Eurowizji.

Aranżacją coveru Mahmooda zajął się Adam Łukasiewicz, kojarzony m.in. z grupą Chillwagon założoną przez Borixona.

Więcej o tegorocznym reprezentancie Włoch i utworze “Soldi” przeczytacie w naszej serii Pod Lupą:

Pod Lupą #8 – Mahmood – Soldi (Włochy 2019)

 

Komentarze z Facebooka