Już dzisiaj o 21.00 widzowie i fani z całego świata będą śledzić pierwszy półfinał 64. Konkursu Piosenki Eurowizji, który odbywa się w Tel-Awiwie, dzięki zeszłorocznemu zwycięstwu Netty z Izraela. O wejście do finału będą walczyć reprezentanci siedemnastu państw. Awansuje tylko dziesięć. Co nas dzisiaj czeka?

Pierwszy półfinał tegorocznej Eurowizji rozpocznie się o 21.00 w Expo Tel Aviv. Poprowadzą go Bar Refaeli, Erez Tal, Assi Azar oraz Lucy Ayoub. Otwarcie show zapewni nam Netta, która wykona specjalną wersję swojej zwycięskiej piosenki “Toy”. Wystąpi w charakterystycznym stroju, który znamy z występu w Lizbonie. Potem zobaczymy występy konkursowe z siedemnastu państw, w tym reprezentantek Polski – zespołu Tulia z piosenką “Fire of Love (Pali się)”. W czasie głosowania widzów, na scenie wystąpi Dana International – zwyciężczyni Eurowizji 1998. Zaśpiewa swoją wersję utworu Bruno Marsa “Just The Way You Are”.

Uczestnicy pierwszego półfinału

 1. Cypr: Tamta – “Replay”
 2. Czarnogóra: D mol – “Heaven”
 3. Finlandia: Darude feat. Sebastian Rejman – “Look Away”
 4. Polska: Tulia – “Fire of Love (Pali się)”
 5. Słowenia: Zala Kralj & Gašper Šantl – “Sebi”
 6. Czechy: Lake Malawi – “Friend Of A Friend”
 7. Węgry: Joci Pápai – “Az Én Apám”
 8. Białoruś: ZENA – “Like It”
 9. Serbia: Nevena Božović – “Kruna”
 10. Belgia: Eliot – “Wake Up”
 11. Gruzja: Oto Nemsadze – “Keep On Going”
 12. Australia: Kate Miller-Heidke – “Zero Gravity”
 13. Islandia: Hatari “Hatrið mun sigra”
 14. Estonia: Victor Crone – “Storm”
 15. Portugalia: Conan Osiris – “Telemóveis”
 16. Grecja: Katerine Duska – “Better Love”
 17. San Marino: Serhat – “Say Na Na Na”

Wszystkie piosenki znajdziecie na poniższej playliście:

 

Na swoje ulubione piosenki zagłosują państwa uczestniczące w tym półfinale oraz Izrael, Hiszpania i Francja. Wczoraj, podczas koncertu jurorskiego swoje głosy oddali jurorzy z tych państw. Będą stanowiły one 50% końcowych wyników. Dzisiaj poznamy dziesięć państw zakwalifikowanych do finału w kolejności losowej. Punktacja będzie dostępna po finale.

Swoje głosy będzie można wysyłać za pomocą telefonu – sms’em lub za pośrednictwem oficjalnej aplikacji Eurowizji, którą możecie pobrać tutaj. Polacy nie mogą głosować na swoje reprezentantki z terenu kraju. Może to robić jednak Polonia, która znajduje się w jednym z dwudziestu państw głosujących w tym półfinale.

Pierwszy półfinał będzie można oglądać na oficjalnym kanale YouTube Konkursu Piosenki Eurowizji (tutaj), TVP 1 oraz TVP Polonia z komentarzem Artura Orzecha o godzinie 21.00.

 

 

 

 

Komentarze z Facebooka