Konkurs Piosenki Eurowizji w różnych krajach ma różny stopień popularności. Od niewielkiej oglądalności w krajach, które nie odnoszą na ogół sukcesów lub nie dostają się do finału, bo kraje mocno kibicujące swoim reprezentantom, gdzie 80-90% widzów śledzi konkurs, np. na Islandii lub w Norwegii. Statystyki związane ze zmianami oglądalności w trakcie trwania tegorocznej Eurowizji ogłosił PornHub – największa platforma z filmami 18+.

Oto statystyka porównująca wyświetlenia na PornHubie w trakcie trwania finału 64. Konkursu Piosenki Eurowizji do przeciętnego dnia. Największa ilość widzów odpłynęła bez zaskoczenia na Islandii, gdzie finał Eurowizji oglądało ok. 93% telewidzów. Duże straty platforma zanotowała też w Szwecji, Estonii, Słowenii i Portugalii. W Polsce filmy pornograficzne oglądało średnio o 3,8% mniej osób niż zazwyczaj o tej porze.

źródło: pornhub.com/insights

Platforma przeanalizowała też szczegółowo oglądalność w zwycięskiej Holandii, we Włoszech, które zajęły 2. miejsce oraz w trzech krajach Wielkiej Piątki, w których oglądalność Eurowizji była również duża.

W porze głosowania PornHub w Holandii oglądało o 8% mniej widzów niż zazwyczaj, natomiast po zwycięstwie Duncana zanotowano wzrost oglądalności aż o 15%. Jak ujęto to na stronie internetowej platformy – “Wygląda na to, że ludzie bardzo podekscytowali się wygraną!”

We Włoszech, Francji i Wielkiej Brytanii Eurowizja przyniosła niewielki spadek oglądalności platformie z filmami dla dorosłych, natomiast po zakończeniu konkursu statystyki powróciły do poziomu zbliżonego do przeciętnego.

Co sądzicie o przedstawionych przez serwis statystykach? Czy zauważyliście jakieś ciekawe relacje między Eurowizją a oglądalnością filmów 18+? Podzielcie się przemyśleniami!

źródło: pornhub.com/insights

Komentarze z Facebooka