Trwa odliczanie do Eurowizji Chórów 2019, która odbędzie się już w sierpniu, jednak emocje rosną także w związku z Eurowizją Junior, która po raz siedemnasty odbędzie się w tym roku. Po zwycięstwie Roksany Węgiel z piosenką “Anyone I want to be” w Mińsku, Telewizja Polska otrzymała przywilej organizacji konkursu. Gospodarzem zostały Gliwice wsparte przez cały region śląski. Zagadkowe plany przebijają się obecnie przez naszą południową granicę!

Brak powrotu na Eurowizję Junior zapowiedziały już m.in. Mołdawia, czy też Czarnogóra. Z kolei swoją nieobecność na Eurowizji dla dorosłych w przyszłym roku, bez zaskoczeń, potwierdzili właśnie Słowacy, którzy po raz ostatni uczestniczyli w konkursie w 2012 roku. Nigdy też nie wzięli udziału w Eurowizji Junior, choć mieli takie plany przed pierwszą edycją w 2003 roku. Stąd też zaskoczenie wśród fanów wzbudził komunikat o możliwości startu 🇸🇰Słowacji w Gliwicach!

Rzeczniczka słowackiego nadawcy RTVS powiedzała:

RTVS obecnie nadzoruje i ocenia możliwości współpracy w Konkursie Piosenki Eurowizji dla Dzieci.

Pomimo braku zainteresowania Eurowizją w kraju i dość sceptycznego stosunku RTVS do konkursów EBU w ostatnich latach, próbny udział w konkursie dla dzieci mógłby dać szansę na powrót Słowacji do Eurowizji w przyszłości. Eurowizja Junior wymaga znacznie mniejszego budżetu, a w tym roku organizowana będzie w dogodnym dla Słowaków miejscu w Europie – położonych względnie niedaleko Gliwicach!

źródło: esctakeover.com

Komentarze z Facebooka