Site Loader

Albania potwierdziła swój udział w przyszłorocznym Konkursie Piosenki Eurowizji, który odbędzie się w Holandii dzięki wygranej Duncana Laurence.

Albański nadawca publiczny RTSH zadecydował, że Albania wyśle swojego reprezentanta na Eurowizję. Tym samym powalczą oni o trzeci awans do finału z rzędu. Rolę preselekcji narodowych, jak co roku, będzie pełnił największy albański festiwal Festivali i Këngës. Otwarte są już zgłoszenia. Albańskie zmagania będziemy śledzić w grudniu.

Podczas Konkursu Piosenki Eurowizji 2019 Albanię reprezentowała Jonida Mailiqi z piosenką “Ktheju Tokës”. Zajęła w finale siedemnaste miejsce.

Joanna Nowotka

Z Eurowizją jestem związana od małego, ponieważ co roku cała rodzina ją śledzi. Kocham Eurowizję za różnorodność, talenty i przymrużenie oka. Doceniam folkowe brzmienia oraz wyraziste, emocjonalne ballady. Na co dzień interesuje się Bałkanami i Bliskim Wschodem, więc reprezentacje tych państw przyciągają mnie najbardziej. Prywatnie, studiuję psychologię społeczną w Collegium Civitas.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *