Site Loader

Przez dokładnie tydzień trwało głosowanie w ankiecie, byście wspólnie z naszymi redaktorami wskazali najlepsze piosenki Eurowizji Junior 2019, która już za cztery tygodnie odbędzie się w Arenie Gliwice na Śląsku! Z plebiscytu wyłączyliśmy reprezentantkę Polski – Wiktorię Gabor. Ranking naszego redakcyjnego jury i ranking na podstawie głosów w ankiecie ułożyliśmy według eurowizyjnej skali od 1 do 12 punktów. Oto wyniki!

Najwyższą sumę 18 punktów zdobyła reprezentantka Armenii, Karina Ignatyan. Dziewczynka zajęła w głosowaniu naszych redaktorów 2. miejsce, zdobywając 10 punktów oraz 3. miejsce w ankiecie z wynikiem 7,89% głosów, zdobywając 8 punktów. W Gliwicach wykona utwór “Colors of your dream”. Warto podkreślić, że podczas preselekcji Depi Mankakan Evratesil Karina była faworytką Roksany Węgiel, szefowej dziecięcego jury konkursu i zeszłorocznej zwyciężczyni Eurowizji Junior.

Na podium znalazła się także Hiszpanka Melani Garcia, która za piosenkę “Marte” otrzymała od nas 16 punktów. Dwa punkty mniej zdobyły trzy piosenki: faworyt naszej redakcji Jordan Anthony z Australii, zwyciężczyni ankiety Carla z Francji oraz reprezentantka Macedonii Północnej Mila Moskov. Nieco mniejsze wyniki 11 i 10 punktów zdobyły odpowiednio Eliana z Malty oraz Darija z Serbii. Z sumą 9 punktów w plebiscycie uplasowała się Isea z Albanii, a poniżej tego wyniku znalazły się piosenki, które otrzymały punkty w tylko jednym z głosowań. Nasi jurorzy przyznali jedyne głosy Matheu z Holandii oraz Tatyanie i Denberelowi z Rosji, natomiast ankietowani przyznali jedyne punkty Sofii z Ukrainy i Lizie z Białorusi. Sześć państw nie zdobyło żadnego punktu, a Gruzja zajęła ostatnie miejsce w obu głosowaniach. Poniżej przedstawiamy pełne wyniki.

17. Konkurs Piosenki Eurowizji odbędzie się 24 listopada w Gliwicach pod hasłem “Share the joy”. W konkursie udział weźmie 19 państw, w tym powracająca po trzynastu latach nieobecności Hiszpania. Telewizja Polska organizuje konkurs po zwycięstwie jej propozycji złożonej do Europejskiej Unii Nadawców po zeszłorocznym sukcesie Roksany Węgiel, która broniąc polskich barw z piosenką “Anyone I want to be” wygrała Eurowizję Junior 2018 w Mińsku. W tym roku Polskę reprezentowała będzie zwyciężczyni programu “Szansa na sukces. Eurowizja Junior 2019” – Wiktoria Gabor, z piosenką “Superhero”.

Którym piosenkom kibicujecie najbardziej? Czy złoto trafi tym razem w ręce Armenii? A może ktoś inny wygra Eurowizję Junior w Polsce? Zapraszamy do dyskusji i dzielenia się radością!

Kamil Polewski

Mam 17 lat, a Eurowizję oglądam od dziecka - pierwszy konkurs, który pamiętam, to 2006 rok i występ Anny Vissi. Fanem stałem się w 2014 roku, a już dwa lata później śledziłem Eurowizję bardzo dogłębnie. Moje ulubione utwory to "1944", "Arcade" i "Quedate conmigo". Na co dzień jestem uczniem klasy społeczno-prawnej I LO w Inowrocławiu, interesuję się polityką, geografią i historią, a także językami obcymi i Skandynawią.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *