Site Loader

Armenia zdecydowała! Właśnie zakończył się narodowy finał preselekcji, w których zwyciężyła Athena Manoukian z pisenką Chains On You!

Po zeszłorocznej porażce Srbuk, w której pokładano ogromne nadzieje, Ormianie postanowili zrezygnować z wyboru wewnętrznego swojego reprezentanta i powrócić do preselekcji Depi Evratesil. Telewizja AMPTV wybrała wewnętrznie dwunastu artystów, którzy zakwalifikowali się do stawki finałowej konkursu i zmierzyli się w rywalizacji o bilet do Rotterdamu. Dziś wieczorem na scenie w Erywaniu swoje utwory zaprezentowali się:

 1. Agop – Butterflies
 2. Karina EVN – Why?
 3. Hayk Music – What It Is To Be In Love
 4. Erna – Life Faces
 5. Eva Rida – No Love
 6. Athena Manoukian – Chains On You
 7. Gabriel Jeeg – It’s Your Turn
 8. Sergey & Nikolay Harutyunov – Ha, Take a Step
 9. Miriam Baghdasaryan – Run Away
 10. Vladimir Arzumanyan – What’s Going On Mama
 11. Arthur Aleq – Heaven
 12. Tokionine – Save Me

Werdykt preselekcji zależał od międzynarodowego jury, specjalnej komisji jurorskiej wybrana przez organizatora oraz telewidzów. Wspólnie zdecydowali, że zwyciężczynią Depi Evratesil 2020 zostanie Athena Manoukian z nowoczesną propozycją Chains On You, która już w maju powalczy o zwycięstwo w ormiańskich barwach! O włos od wygranej znalazła się Erna Tamazyan i utwór Life Faces, z kolei podium zamknął Vladimir Arzumanyan z utworem zatytułowanym What’s Going On Mama?.

Jak oceniacie wybór Armenii i piosenkę Chains On You? Jakie szanse, według Was, ma na przyniesienie swojemu krajowi pierwszego w historii zwycięstwa?

Maciej Karcz

Eurowizję śledzę nieprzerwanie od 2014 roku. Tym, co przyciąga mnie do tego widowiska jest przede wszystkim jednoczenie kultur z najskrytszych zakątków Europy i poznawanie coraz to ciekawszych brzmień. Szczególną sympatią w konkursie darzę Australię oraz Włochy i Szwajcarię. Na co dzień interesuję się językami obcymi, podróżami i fotografią.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *