Site Loader

Netta powraca z nowym singlem! Czym zaskoczy nas tym razem?

Netta Barzilai to izraelska wokalistka i DJ-ka. Rok temu zwyciężyła w programie Ha-Kochaw ha-Ba le-Erowizjon, dzięki czemu została wybrana na reprezentantkę Izraela podczas Eurowizji 2018 w Lizbonie. Jej propozycja Toy, którą gwiazda wsparła międzynarodową akcję #MeToo, zdobyła sporą rzeszę fanów i już od samego początku była typowana do wygranej. Netta awansowała do Wielkiego Finału, w którym zdobyła łącznie 529 punktów (212 pkt. od jurorów i 317 pkt. od telewidzów), zostawiając konkurencję daleko w tyle. Pozwoliło jej to na zajęcie pierwszego miejsca i sprowadzenie tegorocznej Eurowizji do Tel Avivu! Teraz, po ośmiu miesiącach od zakończenia konkursu, powraca do nas z nowym hitem Bassa Sababa!

Bassa Sababa opowiada o wzlotach i upadkach piosenkarki, jakie spotkały ją po zwycięstwie w Eurowizji i nagłym zdobyciu ogromnej popularności. Po raz kolejny pokazuje, że nie należy przejmować się swoimi wadami. Przy tworzeniu tego utworu pracowali Avshalom Ariel i Stav Berger, autor zwycięskiego Toy. Za reżyserię teledysku, który powstał na Ukrainie, odpowiedzialny był Roy Raz.

Parę dni temu Gromee, reprezentant Polski na Eurowizji 2018, ogłosił na swoim Instagramie, że do piosenki Bassa Sababa powstanie przygotowany przez niego oficjalny remix! Artysta poznał Nettę rok temu podczas konkursu w Lizbonie. Efekty ich współpracy usłyszymy już 8 lutego!

 

 

Maciej Karcz

Eurowizję śledzę nieprzerwanie od 2014 roku. Tym, co przyciąga mnie do tego widowiska jest przede wszystkim jednoczenie kultur z najskrytszych zakątków Europy i poznawanie coraz to ciekawszych brzmień. Szczególną sympatią w konkursie darzę Australię oraz Włochy i Szwajcarię. Na co dzień interesuję się językami obcymi, podróżami i fotografią.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *